TARNÓW: Śnięte ryby w Wątoku. Czy przyczyną była PRZYDUCHA?

2022-08-18 7:11
Strażak w Wątoku
Autor: Państwowa Straż Pożarna w Tarnowie Z Wątoku wyłowiono 3 kg śniętych ryb

W środę (17.08.) wieczorem tarnowscy strażacy wyłowili z potoku Wątok blisko trzy kilogramy śniętych ryb. Zostały one przypadkowo zauważone w rejonie ulicy Tuchowskiej. Wstępnie wykluczono zanieczyszczenie wody.

Strażacy odebrali zgłoszenie około godziny 20:00 w środę. Dotyczyło ono kilkunastu martwych ryb, jakie zauważono w Wątoku przy ulicy Tuchowskiej. O sytuacji powiadomiono także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W sumie z potoku wyłowiono blisko trzy kilogramy śniętych ryb.

Zwłoki zawinięte w dywan w aucie! Właściciel pojazdu popełnił samobójstwo

Wstępnie nie stwierdzono obecności żadnych niebezpiecznych czy toksycznych substancji w wodzie, ale dokładną przyczynę śnięcia ryb mają ustalić specjaliści WIOŚ. Możliwe, że powodem są wysokie temperatury, niski poziom wody i jej zbyt niskie natlenienie. W takich warunkach występuje zjawisko tzw. przyduchy, które może prowadzić do masowego wymierania ryb zamieszkujących dany akwen.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE