Tarnów: PWSZ przekształci się w Akademię Nauk Stosowanych. HISTORYCZNY moment

2021-10-11 9:30

Po wielu latach starań, w końcu się udało. To była ostatnia inauguracja roku akademickiego na Państwowej Wyższej ​Szkole Zawodowej w Tarnowie. Już wkrótce uczelnia zostanie przekształcona w Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. To otwiera nowe możliwości rozwoju zarówno dla studentów, jak i samej uczelni.

Zmiany na PWSZ w Tarnowie

Rozpoczęty właśnie rok akademicki oznacza sporo zmian dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Uczelnia już niebawem zmieni nazwę i tożsamość wizualną. Uczelnia zostanie przekształcona w Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. To dobra wiadomość dla studentów kierunków nauczycielskich. Po przekształceniu uczelnia ma możliwość uruchomienia jednolitych studiów magisterskich na nowym kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Nabór na niego kończy się właśnie dzisiaj, 11 października.

- Wielomiesięczne rozmowy Rektorów największych polskich wyższych szkół zawodowych z Ministerstwem Edukacji i Nauki zakończyły się sukcesem i już niebawem miejsce Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajmie Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie. Stosowny wniosek został już wysłany, czekamy na jego akceptację. Dzięki spełnieniu wielu warunków znajdujemy się w gronie szkół, którym dane będzie napisać zupełnie nowy rozdział w historii polskiego szkolnictwa wyższego. Nie byłoby to możliwe bez wielu lat ciężkiej pracy moich poprzedników i wspaniałej kadry tworzącej społeczność przyszłej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie – podkreśla Rektor PWSZ w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa.

Współpraca z Grupą Azoty w Tarnowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a niebawem Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie będzie współpracować z Grupą Azoty. Uczelnia i spółka podpisały właśnie umowę w tej sprawie. Studenci zyskają dostęp do ośrodka badawczo-rozwojowego firmy, a chemiczny gigant pomoc we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć oraz przyszłych pracowników. Firma będzie mogła liczyć także na realizację badań naukowych na jej potrzeby.

- Skorzystają obie strony. My będziemy mogli korzystać z zaplecza naukowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jako Grupa Azoty dywersyfikujemy portfel produktowy i optymalizujemy wiele technologii. Mam nadzieję, że studenci i wykładowcy PWSZ nam w tym pomogą. Z drugiej strony w Tarnowie dysponujemy bardzo nowoczesną infrastrukturą badawczo-rozwojową, którą chcielibyśmy otworzyć dla studentów PWSZ i kadry naukowej. Chcemy w ten sposób osiągnąć efekt synergii - mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.

Umowa o współpracy między PWSZ w Tarnowie i Grupą Azoty umożliwi m.in.:

  • dalsze odbywania praktyk zawodowych oraz staży przez naszych studentów w Grupie Azoty,
  • wsparcie merytoryczne naszych studentów piszących prace dyplomowe związane z profilem działalności Grupy,
  • wzajemne zatrudnianie specjalistów,
  • wzajemny dostęp do infrastruktury badawczej,
  • realizacja wspólnych przedsięwzięć i projektów badawczo-rozwojowych,
  • bliższa współpraca z Uczelnią w ramach programu Ambasador Marki Grupa Azoty.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Średnia to raptem 6/10. Podwyższysz ją?

Pytanie 1 z 10
Janusz Kamiński jako jedyny Polak zdobył dwa Oscary. Pierwszy z nich był za "Listę Schindlera", a drugi za film...
Wielka manifestacja na Pl. Zamkowym w Warszawie