Tarnów. Prowadził ciężarówkę z wyłączonym tachografem. Może trafić nawet do więzienia

2023-01-17 12:20
ciężarówka
Autor: Pixabay

Tarnowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który, chcąc zaoszczędzić na czasie pracy, wyłączył tachograf, urządzenie rejestrujące okresy jazdy i odpoczynku, prędkość i odległość przebytą ciężarówką. 50-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego odpowie za poważne naruszenie Ustawy o Transporcie Drogowym.

Zawodowy kierowca prowadził ciężarówkę z wyłączonym tachografem

Funkcjonariusze tarnowskiej drogówki zatrzymali 50-letniego kierowcę ciężarówki, który prowadził pojazd z wyłączonym tachografem. Mężczyzna chciał w ten sposób zaoszczędzić na czasie pracy. Okazało się jednak, że oszczędzanie nie jest jego mocną stroną, ponieważ grozi mu teraz grzywna wynosząca nawet kilkunastu tysięcy złotych. Prowadzenie zestawu pojazdów, ciężarówki i naczepy, w czasie wykonywania transportu drogowego, podlega bowiem obowiązkowi rejestrowania prędkości oraz przejechanych kilometrów za pomocą tachografu. Ponadto kierowca musi zalogować się przy użyciu karty kierowcy. W przypadku mieszkańca powiatu tarnowskiego, którego mundurowi skontrolowali na obwodnicy Tuchowa, tachograf nie rejestrował jego przejazdu.

50-letni kierowca ciężarówki, właściciel firmy transportowej, powiedział policjantom, że nie zalogował się do urządzenia za pomocą karty kierowcy, gdyż wskutek wprowadzenia kombinacji przycisków wgrany do tachografu program spowodował jego wyłączenie. Wówczas przestało ono rejestrować zarówno przejechane kilometry, jak i aktywność kierującego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a funkcjonariusze drogówki wymontowali z jego pojazdu tachograf. Grozi mu teraz wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Te wyrazy przyprawiają o ból głowy

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie powinien zostać zapisany wyraz: g[]eg[][]łka?
Nie będzie grubej kreski, PiS trzeba rozliczyć
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE