Tarnów: POTRĄCIŁ kobietę na pasach. UCIEKŁ. Spowodował KOLIZJĘ

2022-01-28 11:30
Przejście dla pieszych przy ul. Klikowskiej w Tarnowie
Autor: KMP Tarnów Przejście dla pieszych przy ul. Klikowskiej w Tarnowie

To sytuacja, która miała miejsce w Tarnowie w środę, 26 stycznia rano. Kierowca SUV-a potrącił na przejściu dla pieszych 65-letnią kobietę. Zamiast jej pomóc, uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukiwania sprawcy trwały kilka godzin. Pomógł monitoring i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Potrącił kobietę na pasach i uciekł

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych przy ulicy Klikowskiej w Tarnowie miał miejsce w środę, 26 stycznia około godziny 9:00 rano. Świadkowie zawiadomili policję, że kierowca czarnego SUV-a potrącił 65-letnią kobietę na pasach, a następnie odjechał w kierunku ulicy Elektrycznej. Pierwszej pomocy kobiecie, która leżała na chodniku udzielali świadkowie wypadku zamiast kierowcy, który odjechał z miejsca zdarzenia. Wezwano karetkę pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala. Natomiast mundurowi rozpoczęli poszukiwania kierowcy i jego samochodu. 

- Policjanci ruchu drogowego ustalali okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli monitoring oraz ustalili markę i numer rejestracyjny sprawcy. Okazał się nim kierowca czarnego Jeepa Compass na numerach powiatu tarnowskiego. Zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za potrącenie było już tylko kwestia czasu - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Kolizja na ulicy Orkana w Tarnowie

W poszukiwaniach uciekiniera pomogła trochę pogoda. Jeszcze tego samego dnia, około godziny 13:00 dyżurny tarnowskiej policji otrzymał zgłoszenie na temat kolizji przy ulicy Orkana. Wynikało z niego, że kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu policjanci zastali czarnego Jeepa Compassa na tych samych numerach, co pojazd uczestniczący w wypadku na ulicy Klikowskiej. Za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym.

- W trakcie rozmowy przyznał się do potrącenia pieszej, jednak nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego odjechał z miejsca. Sprawcą jest 73-letni tarnowianin, który w chwili zdarzeń drogowych był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy - dodaje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Na szczęście poszkodowana kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń i jeszcze tego samego dnia mogła opuścić szpital. Dla 75-letniego kierowcy to jednak nie koniec problemów. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Mężczyźnie grozi grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Jaką wpadkę zaliczyła Kim Kardashian na ostatnim zdjęciu?
Bohaterowie z kreskówek myli okna w szpitali dziecięcym w Toruniu i umilali pobyt małym pacjentom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE