Tarnów: OSZUKAŁA 81-latka na blisko 60 tys. zł. Grozi jej nawet 8 lat więzienia [WIDEO]

2021-06-29 12:00
20-letnia oszustka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
Autor: fsHH/Pixabay/cc0 20-letnia oszustka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Mowa o 20-letniej mieszkance Dolnego Śląska. Jej ofiarą padł tarnowianin, od którego metodą "na policjanta" wyłudziła 57 tysięcy złotych. Sytuacja miała miejsce pod koniec maja 2021 roku. Mimo że namierzenie sprawców tego typu przestępstw jest bardzo trudne, tym razem udało się to tarnowskim policjantom. Kobieta trafiła na 3 miesiące do aresztu.

20-latka oszukała seniora metodą "na policjanta"

Sąd w Tarnowie na wniosek prokuratora zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Kilka tygodni trwało dochodzenie prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Jego efektem jest zatrzymanie 20-letniej mieszkanki Dolnego Śląska. Ta pod koniec maja 2021 roku miała oszukać 81-letniego tarnowianina na kwotę 57 tysięcy złotych. To właśnie wtedy do seniorów w mieście nad Białą rozdzwoniły się telefony. Przestępcy metodą "na wnuczka" i "na policjanta" próbowali wyłudzać znaczne kwoty pieniędzy. W przypadku poszkodowanego to było blisko 60 tysięcy złotych. 

- Dzwoni telefon stacjonarny seniorów, ufnie słuchających dramatycznych, wymyślonych historyjek - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji. Wplatane są w nią losy wnuków, wnuczek, córek czy też synów, którzy brali udział w wypadku samochodowym. Po tym padają kwoty potrzebne aby „zatrzymany” mógł odpowiadać przed sądem z tzw. wolnej stopy. Tak było w przypadku tarnowskiego seniora, który osobiście przekazał młodej oszustce 57 tysięcy złotych. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zgłosił ten fakt tarnowskim policjantom.

Żmudna praca policji przyniosła sukces

Kilku tygodni trwały mozolne poszukiwania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Na podstawie analizy zgromadzonych materiałów Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie wytypowali sprawczynię. Ich zdaniem to 20-letnia mieszkanka Dolnego Śląska. Kobieta została zatrzymana w zeszłym tygodniu w Częstochowie. Przywieziono ją do tarnowskiej komendy, gdzie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Tarnowska prokuratura postawiła jej zarzut oszustwa (art. 286 kk.). Grozi jej kara do 8 lat więzienia. Tarnowski sąd, na wniosek prokuratury zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 20-latka spędzi tam co najmniej trzy miesiące. 

To nie koniec śledztwa. Policjanci nadal szukają dowodów, które pozwolą przedstawić zatrzymanej młodej kobiecie kolejnych zarzutów. Liczą też na ujawnienie innych podejrzanych w sprawach o tego typu oszustwa. Niestety nie udało się odzyskać pieniędzy, które senior przekazał oszustce.

Jak dobrze znasz swoje prawa? Tych rzeczy NIE MA PRAWA ci zrobić policjant

Pytanie 1 z 10
Kiedy policjant może nakazać osobie zatrzymanej dmuchnięcie w alkomat?
Raport z anteny 29.06, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE