Tarnów odwiedzą czołowi polscy aktorzy. Będzie ich można spotkać na TALII. Kto wystąpi?

2021-09-10 11:07
Tarnowski Teatr
Autor: ŁG Spektakle będzie można zobaczyć m.in. w tarnowskim teatrze

Czy sztuka „Mayday” okaże się faworytem? W Tarnowie zbliża się 25. Festiwal Komedii Talia. Na tarnowską produkcję bilety rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Czy przypadnie jej w udziale chociażby nagroda publiczności? Są na to spore szanse.

Kilka dni dzieli nas od tegorocznej 25. edycji Festiwalu Komedii Talia. Widzowie będą mogli zobaczyć osiem konkursowych spektakli oraz dwa wydarzenia towarzyszące. Co przyciąga tarnowian, co roku do teatru?

- Wydaje się, że moda. Tak naprawdę, jeśli ktoś słyszy od znajomych, że się wybiera na TALIĘ to pada pytanie, na co? A potem ktoś najpierw szuka na rozpisce nazwiska ulubionego aktora, albo znanej osoby i także kupuje bilet. I potem jest szansa zobaczenia aktora na żywo - mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru.

Na festiwalu nie zabraknie różnorodnych spojrzeń na komedię, spotkań z ulubionymi aktorami oraz wizyt znanych i nagrodzonych już twórców.

- W tym roku spektakle będą grane nie tylko w teatrze, ale również w Centrum Sztuki Mościce. Niektóre ze sztuk będą grane aż dwa razy w tym samym dniu – dodaje Rafał Balawejder.

Festiwal wystartuje 17 września. Na scenie wystąpią m.in. Olga Bołądź, Anita Sokołowska, Agnieszka Warchulska, Szymon Bobrowski, Marcin Perchuć, Bartłomiej Topa, Wojciech Zieliński, Katarzyna Żak, Lucyna Malec, Andrzej Nejman, Paweł Małaszyński, Elżbieta Romanowska, Dorota Chotecka, Marta Chodorowska, Justyna Sieńczyłło. Program TALII znajdziecie klikając >>> TUTAJ <<<

QUIZ: Rozpoznasz gwiazdy na zdjęciach?

Pytanie 1 z 6
Kto jest na zdjęciu?
Rozpoznajesz tę gwiazdę?