Tarnów: Obywatelskie ZATRZYMANIE złodzieja samochodów

2021-12-08 9:30
Rozbita szyba
Autor: wilhei/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

25-letni Mołdawianin próbował ukraść samochód w centrum Tarnowa. Sytuacja miała miejsce pod koniec listopada na ulicy Kopernika. Mężczyzna próbował włamać się do dwóch zaparkowanych w okolicy amfiteatru pojazdów. Kradzież udaremnili mieszkańcy okolicznych budynków. Zaalarmował ich hałas podczas próby włamania.

Uszkodził dwa auta podczas próby kradzieży

25-letni obywatel Mołdawii usiłował ukraść samochód zaparkowany w centrum Tarnowa. Pod koniec listopada, na ulicy Kopernika próbował się dostać do zaparkowanej tam Toyoty. Kiedy nie powiodło mu się rozbicie w niej szyby zainteresował się kolejnym samochodem. W stojącym nieopodal Fiacie Ducato szyba okazała się mniej wytrzymała. Mężczyźnie udało się ją rozbić i dostać do środka pojazdu. Próbował już odpalić auto za pomocą kabli, gdy zauważyli go mieszkańcy.

- Hałas jaki wywołał zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców, którzy widząc co się dzieje zareagowali na próbę kradzieży i uniemożliwili mężczyźnie wydostanie się z samochodu. Powiadomili także policjantów, którzy po dotarciu na miejsce zatrzymali niedoszłego włamywacza - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Po przybyciu mundurowych okazało się, że obcokrajowiec jest w dodatku nietrzeźwy. W tej sytuacji został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, gdzie mógł wytrzeźwieć. Następnego dnia usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodów. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do dziesięciu lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Cardi B wypuściła do sprzedaży swój nowy produkt. Wyprzedał się w minutę! Co to?
Poradnik Zdrowie: Boże Narodzenie w czasach COVID-19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE