Tarnów: NIELEGALNIE łapał ptaki, które powinny żyć na wolności [ZDJĘCIA]

2022-01-19 13:00

Tarnowska policja zatrzymała 62-letniego mieszkańca miasta, który przetrzymywał ptaki chronione przez prawo. Chwytał je za pomocą specjalnych pułapek, a następnie trzymał w ciasnych klatkach. W jego ręce wpadły między innymi zięby, czyż oraz szczygieł. Kłusownikowi grozi nawet kara więzienia.

Kłusownik za cel obrał ptaki

Kryminalni z komisariatu Tarnów-Zachód wpadli na trop kłusownika, który wyłapywał rzadkie gatunki ptaków i więził je w klatkach. Trzymał je w budynku gospodarczym, na terenie swojej posesji. Zabezpieczono tam kilka klatek, z gatunkami podlegającymi ochronie.

- Wśród nich znalazły się dwie zięby, czyż oraz szczygieł. Podczas wykonywanych na miejscu czynności, policjanci znaleźli także żywołapkę – metalową konstrukcję ułatwiającą wabienie i nielegalne pozyskiwania ptaków. Usytuowana została ona na sąsiedniej posesji. Towarzyszący mundurowym funkcjonariusze straży leśnej nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z gatunkami ptaków objętych ścisłą ochroną prawa - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

62-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut związany z kłusowaniem na ptaki objęte ochroną gatunkową. Grozi mu od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Uratowane ptaki zostały wypuszczone z klatek i odzyskały wolność.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Ptaki schwytane przez kłusownika

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE