Tarnów: Kształt tego budynku robi wrażenie! Kiedy otwarcie? [FOTO]

2020-03-02 4:42
Sala Muzyczna w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Obiekt dysponuje widownią na blisko 240 miejsc siedzących

Trwa wyposażanie sali koncertowej, która powstała przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie. Obiekt przy ulicy Lippoczy’ego dysponuje widownią na blisko 240 miejsc siedzących.

Miejska inwestycja da szkole szanse dalszego rozwoju, zwiększy jej atrakcyjność, zapewni uczniom odpowiednie warunki przygotowywania się do konkursów i przesłuchań oraz do prezentowania swoich umiejętności.

- W drugim budynku, w pawilonie dydaktycznym, znajdują się sale instrumentalne, które również będą wyposażone w nowe instrumenty. Kupione są już fortepiany i lada dzień rozpocznie się ich strojenie. Są też sale lekcyjne, pomieszczenie nowoczesnej biblioteki-fonoteki, archiwum, dwie sale rytmiczne i sala gimnastyczno – baletowa - mówi dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych - Jolanta Światłowska.

Jak już wiecie z portalu eska.pl - najdroższym instrumentem są, zainstalowane już, 7-metrowe organy piszczałkowe. Ich koszt to ponad milion złotych.

- Prace są już na ukończeniu. Trwa wyposażenie sal w zakupiony sprzęt. Wszystkie instrumenty muszą zostać też nastrojone - dodaje dyrektor placówki


Pierwszy koncert w sali muzycznej zaplanowano po Świętach Wielkanocnych.

Posłuchaj. Mówi dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie Jolanta Światłowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE