Tarnów: KORONAWIRUS w szpitalu św. Łukasza. Co z odwiedzinami?

2021-10-12 15:00
Sala chorych w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie
Autor: Tomasz Piszczek W szpitalu św. Łukasza potwierdzono 2 przypadki koronawirusa

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch pacjentów oddziału neurochirurgii szpitala wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie. Mimo przebytych w ostatnim czasie zabiegów chorzy czują się dobrze. Placówka nie zamierza też wprowadzać dodatkowych ograniczeń w zasadach odwiedzin.

Dwóch pacjentów chorych na COVID-19

Na oddziale neurochirurgii szpitala wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie dwóch pacjentów otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Te osoby wcześniej przeszły zabiegi neurochirurgiczne i przebywają w izolacji. Czują się dobrze. Placówka nie zdecydowała się też ograniczać odwiedzin na oddziałach z powodu wykrycia zakażenia.

- Jeden z pacjentów jest w stanie dobrym, po przebytym zabiegu. Jeszcze dzisiaj (12.10.) pacjent zostanie przetransportowany do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast drugi z zakażonych pacjentów również jest po zabiegu. Jego stan lekarze określają na coraz lepszy. Oczywiście chodzi o kondycję po zabiegu neurochirurgicznym. Obecnie również przebywa w izolacji na oddziale - tłumaczy Damian Mika, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Placówka mimo zaistniałej sytuacji nie ogranicza odwiedzin u pacjentów. Nadal funkcjonuje harmonogram ustalony w czerwcu tego roku. Chorych mogą odwiedzać tylko bliscy. Taka wizyty musi być oczywiście wcześniej umówiona i nie może trwać dłużej niż 30 minut. Odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym.  Aktualnie w Tarnowie na kwarantannie przebywa około stu osób, a kilka jest chorych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Szczepienia na Podkarpaciu. Jest tragicznie źle