Policja

i

Autor: Justyna Świderska

TARNÓW: Kobieta na wózku POTRĄCONA w centrum miasta

2022-05-27 14:10

Do zdarzenia doszło na ulicy Narutowicza. W piątek 27 maja przed godziną 10 samochód potrącił kobietę na wózku inwalidzkim. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

Z ustaleń wynika, że poruszająca się na wózku kobieta próbowała dostać się spod starostwa powiatowego na drugą stronę ulicy. Przejeżdżający tamtędy samochód zatrzymał się na drodze. Prawdopodobnie chciał przepuścić kobietę, mimo że w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych. W tym samym momencie kierowca mercedesa wyjeżdżał z ulicy Wodnej. Wszystko wskazuje na to, że nie źle ocenił sytuację, Zarówno on jak i kobieta myśleli że są przepuszczani, w wyniku czego doszło do potrącenia.

– Dotarliśmy jako pierwsi na miejsce zdarzenia. Na czas przyjazdu służb ratownictwa medycznego oraz policji zabezpieczyliśmy rejon, w którym kobieta została potrącona. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pogotowia udzieliliśmy poszkodowanej niezbędnej pomocy – mówi mł. bryg. Marcin Opioła, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Na miejscu okazało się, że kobieta jest przytomna. Nie wyszła jednak bez szwanku. Została zabrana do szpitala z urazami głowy. Utrudnienia dla kierowców w tym rejonie występowały przez godzinę. W tym czasie ruchem kierowali strażacy. Funkcjonariusze policji prowadzą dalsze postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
Kierowca BMW driftował na rondzie w Gorzowie Wielkopolskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE