Tarnów: Groźny POŻAR przy ul. Sportowej. EWAKUOWANO 11 osób [ZDJĘCIA]

2022-02-15 9:50

Groźny pożar wybuchł minionej nocy przy ulicy Sportowej w Tarnowie. 11 osób musiało opuścić swoje mieszkania. To po tym, gdy zapalił się dach i poddasze budynku wielorodzinnego. Ogień zauważono około 2:40 w nocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Straty są jednak poważne. Zobacz zdjęcia z akcji gaśniczej.

Pożar budynku wielorodzinnego w Tarnowie

Ogień na dachu budynku przy ulicy Sportowej na osiedlu Kolejowym w Tarnowie zauważono około godziny 2:40 w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 lutego). Zapalił się dach i poddasze. Na miejsce skierowano 7 zastępów straży pożarnej. Pożar gasiło w sumie 34 strażaków z miasta i okolicznych jednostek OSP. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku zdołali się ewakuować. Z płonącego budynku uciekło w sumie 11 osób. Akcja gaśnicza trwała całą noc.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, zorganizowaniu zaopatrzenia w wodę i ugaszeniu pożaru. Z ogniem walczyło 34 strażaków. Dwa zespoły zaopatrzone w aparaty tlenowe gasiły pożar wewnątrz budynku, a trzeci podawał wodę z drabiny mechanicznej na płomienie wydobywające się z dachu. Częściowemu spaleniu i zalaniu w wyniku akcji gaśniczej uległy cztery mieszkania. Wiele wskazuje na to, że nie będą się nadawały do dalszego zamieszkania - powiedział Radiu ESKA mł. bryg. Marcin Opioła, Oficer Pasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Dogaszanie pożaru trwało jeszcze przed godziną 9:00 rano we wtorek. Strażacy nie chcą na razie mówić o ewentualnych przyczynach pojawienia się ognia w budynku przy ulicy Sportowej. To wyjaśni policyjne dochodzenie. Akcja gaśnicza była dość trudna z uwagi na duże zadymienie w pomieszczeniach i wysoką temperaturę. Ratownicy walczący z ogniem musieli się przez to często zmieniać. Na szczęście nikomu z mieszkańców, ani strażaków nic się nie stało.

Dodajmy że większość z 11 poszkodowanych, którzy w nocy musieli uciekać ze swoich mieszkań znalazła schronienie u rodziny i bliskich. 3 osoby skorzystały z pomocy Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Tarnowie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Najstraszniejsze nawiedzone miejsca w Polsce! 9/10 tylko dla nieustraszonych

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się leśna Duchna Droga, gdzie podobno widać zjawy?
Kraków. Plac Biskupi po remoncie a na nim ławka za 228 tysięcy złotych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE