Tarnów: Chirurdzy wracają do pracy. ZPS wznawia zabiegi planowe. Jakie są procedury?

2020-06-01 13:40
przychodnia w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel ZPS opracował poradnik, który pomoże pacjentom

Pacjenci znów mogą się umawiać na zabiegi planowe w Zespole Przychodni Specjalistycznych. Placówka wznawia funkcjonowanie Szpitala Chirurgii Ogólnej. Działalność wstrzymała epidemia koronawirusa i ograniczenia wprowadzone przez rząd. Od czerwca placówka znów działa normalnie, ale przy zachowaniu dodatkowych środków ostrożności.

Pacjenci Zespołu Przychodni Specjalistycznych znów mogą się umawiać na operacje żylaków, migdałków, przepuklin, cieśni nadgarstka, artroskopia stawu kolanowego, zabiegi urologiczne czy usuwania zmian skórnych. Wykonywane są tam zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz komercyjne. Wszystko wraca do normalnego funkcjonowania, choć z zachowaniem dodatkowych środków ostrożności.

- Z naszej strony jest pełna gotowość jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla personelu, jak i pacjentów. Naszym priorytetem jest przyjmowanie pacjentów w całkowicie bezpieczny sposób, zachowując wszelkie środki ostrożności – mówi prezes ZPS, chirurg ortopeda Jarosław Kolendo.

Najważniejsza różnica w porównaniu z okresem sprzed epidemii polega na tym, że na Oddziale Chirurgii obowiązuje m.in. zakaz odwiedzin. O pozostałych procedurach pacjenci są informowani podczas zapisów na zabiegi. Ci mogą się już umawiać osobiście w przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie lub telefonicznie pod numerem telefonu 14 631 02 82.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE