Tarnów: Bombowe znalezisko na przydomowej posesji. Pamiątka z II wojny światowej [ZDJĘCIA]

2020-07-14 14:40

Mieszkaniec Tarnowa znalazł na swojej działce pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm z czasów II wojny światowej. Niewybuch leżał w ziemi w niedużym zagajniku leśnym. Natknął się na niego podczas spaceru. Zawiadomił policję. Patrol rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził jego obawy. Na szczęście saperzy z Rzeszowa zabrali niebezpieczne znalezisko na poligon i tam je zdetonowali. ​

Sytuacja miała miejsce w niedzielę (12.07.2020) na posesji przy ul. Trzcinowej w Tarnowie. To tam mężczyzna odnalazł przedmiot wyglądem przypominający pocisk. Powiadomił o tym dyżurnego tarnowskiej komendy policji, który na miejsce skierował policjantów rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Patrol potwierdził, że to pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm z czasów II wojny światowej.

- Przedmiot stanowił realne zagrożenie, jednak znajdował się daleko od najbliższych zabudowań i nie było konieczności ewakuacji mieszkańców - relacjonował mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy policji w Tarnowie. Miejsce zostało oznakowane, a dyżurny powiadomił żołnierzy 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Saperzy dzisiaj przed południem zabezpieczyli niewybuch i przetransportowali na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany. 

W takich sytuacjach policjanci za każdym razem apelują o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Gdy natrafimy na niewybuchy z czasów wojennych zawsze należy powiadomić policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Samodzielnie nigdy nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Jedyne co trzeba zrobić to oznaczyć takie miejsce i skierować tam patrol policji.

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Jest prawdopodobne miejsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE