Tarnów: Będą cięcia w kulturze?

2020-04-02 7:47
Bwa w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Nadeszły ciężkie czasy dla pracowników kultury

Pandemia koronawirusa wpływa na kolejne dziedziny codziennego życia tarnowian. W mieście nie działają kina, baseny i teatr. Placówki kulturalne zamknęły się na cztery spusty. Bilety są sprzedawane, a to wiąże się z brakiem wpływów do miejskiej kasy. Sytuacja robi się ciężka.

W nieciekawej sytuacji są aktorzy, pracownicy Tarnowskiego Centrum Kultury, bibliotek, kina, czy TOSiR-u. Wielu z nich ma etaty.

- Nikt nie powinien stracić pracy tylko z tego tytułu, że nadszedł tak niespodziewany kryzys. Być może będą potrzebne oszczędności związane z funkcjonowaniem tych instytucji, ale nie można tego zrobić tak z dnia na dzień – nie ukrywa Roman Ciepiela.

Niektórzy dyrektorzy placówek, nie chcąc siedzieć z założonymi rękami, kulturę zaczęli rozpowszechniać w sieci. Tak jest w przypadku Biura Wystaw Artystycznych. Jego szefowa Ewa Łączyńskia Widz - online - oprowadza uczniów szkół po wystawie „Czas wolny, czas zatrzymany” w budynku dworca PKP.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publiczna również w sieci polecają i rekomendują czytelnikom książki, filmy i audycje, z których można korzystać bezpłatnie.

Tarnowski teatr zorganizował jednorazową akcję #telefondoprzyjaciela. Przez kilka godzin, pod specjalnym numerem telefonu, dostępna była aktorka Matylda Baczyńska, z którą można było porozmawiać.

Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa aktualne propozycje publikuje na facebookowym profilu. KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE