Targ Bożonarodzeniowy w Tarnowie. Regionalne potrawy, świąteczne tradycje i degustacja wigilijnych dań!

2022-12-13 9:08
targ bożonarodzeniowy
Autor: Pixabay

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już 18 grudnia 2022 roku przy ulicy Giełdowej 15 w Tarnowie odbędzie się Targ Bożonarodzeniowy, będący specjalną świąteczną odsłoną Targu Regionalnego. Odwiedzający będą mieli wziąć udział w degustacji dań wigilijnych, prelekcjach czy konkursie wiedzy o małopolskich tradycjach kulinarnych i bożonarodzeniowych. Znajdą tam również zdrową żywność prosto od producentów, a także wyjątkowe świąteczne ozdoby.

Tarnów. Targ Bożonarodzeniowy w regionalnym klimacie

Tegoroczny Targ Bożonarodzeniowy przy ulicy Giełdowej 15 w Tarnowie rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 9:00. Będzie on częścią wydarzenia „Święta pachnące śliwką i miodem – ginące tradycje małopolski”, którego motywem przewodnim będą regionalne produkty znajdujące się na Liście Produktów Tradycyjnych. Zaliczają się do nich suszone owoce i miód, czyli składniki chętnie stosowane w małopolskich potrawach wigilijnych. Na Targu Bożonarodzeniowym będzie można nabyć je prosto od rolników i producentów. Ponadto odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich degustacjach potraw nawiązujących do tradycji bożonarodzeniowych. Na stołach pojawią się: pierogi ze śliwką oraz siuśpaj, czyli kasza jęczmienna gotowana z suszonymi owocami i dosładzana miodem.

Podczas Targu Bożonarodzeniowego nie zabraknie również prelekcji i rozmów z lokalnymi propagatorami małopolskich tradycji wilijnych i świątecznych, występu kapeli ludowej z repertuarem kolędowym, a także konkursów z nagrodami dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. Natomiast pierwsze pięćdziesiąt osób, które zrobi świąteczne zakupy, otrzyma darmowe, żywe choinki od Lasów Państwowych.

Szczegółowy program wydarzenia „Święta pachnące śliwką i miodem – ginące tradycje małopolski”, organizowanego podczas Targu Bożonarodzeniowego, znajduje się na poniższym plakacie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Targ Bożonarodzeniowy w Tarnowie
Autor: Urząd Miasta Tarnowa (www.tarnow.pl) Targ Bożonarodzeniowy w Tarnowie. „Święta pachnące śliwką i miodem – ginące tradycje małopolski”

Quiz. Jak dobrze znasz przysłowia świąteczne

Pytanie 1 z 8
Kiedy Gody jasne, to:
Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE