Szykują się oszczędności. Prąd dla Tarnowa ma podrożeć ponad 100 procent!

2021-11-25 12:16
lampa uliczna
Autor: Łukasz Grygiel

Ponaddwukrotnie wyższe oferty niż dotychczas przedstawiły firmy energetyczne w przetargu na przyszłoroczne oświetlenie uliczne i dla miejskich budynków użyteczności publicznej. Tymczasem w przyszłorocznym budżecie zaplanowano na prąd znacznie mniej. Urzędnicy już rozważają, w jaki sposób będzie można oszczędzić na oświetleniu.

Jednym ze sposobów jest montaż lamp ledowych, w które urzędnicy planują zainwestować w przyszłym roku, na co jednak potrzeba środków. W tej chwili w oświetleniu ulicznym należącym do miasta stanowią one około 20 procent. Jak przyznaje dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek, trzeba będzie racjonalizować energię jeszcze bardziej zarówno w oświetleniu ulicznym, jak i w budynkach miejskich. W sygnalizacji świetlnej o oszczędnościach nie może być mowy, przekonuje.

Quiz. Stolice piłkarskich potęg. Tylko najlepsi znają wszystkie

Pytanie 1 z 10
Stolicą Francji jest:

- Przede wszystkim musimy spełnić standardy w zakresie bezpieczeństwa ruchu zarówno pojazdów, jak i pieszych. Jeżeli będzie taka potrzeba, to tutaj te oszczędności będą bezwzględnie wprowadzane. Natomiast istotnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego trzeba wyważyć ten temat dokładnie i jakichś pochopnych wniosków nie będziemy wyciągali. Nie chodzi o to, żeby w okresie, kiedy ulice powinny być oświetlone, nie zapewnić tego standardu - mówi dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji, Artur Michałek.

Zgodnie z ofertami miasto w 2022 roku miałoby - wg najniższych ofert przedstawionych w przetargu - zapłacić za prąd w szkołach i instytucjach miejskich blisko 9 milionów złotych, a za uliczne oświetlenie ponad 3,5 miliona.

Na dobre i na złe, odcinek 825: Dramat Hani w obliczu śmierci Piotra. Michał nie pozwoli, żeby cierpiała

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE