SKRZYSZÓW: Ścieżka rowerowa wokół zbiornika. Czy inflacja pogrzebie ten projekt?

2022-08-24 8:17
Rower rzeka
Autor: Justyna Świderska Brakuje kilometra, żeby można było okrążyć zbiornik

Budowa ścieżki rowerowej wokół zbiornika retencyjnego na potoku Korzeń w Skrzyszowie stoi pod znakiem zapytania. Do domknięcia okręgu brakuje nieco ponad kilometr drogi, ale potrzebne są pieniądze, których samorząd nie ma. Koszty wykonania prac w ostatnich miesiącach znacząco wzrosły.

Jeszcze półtora roku temu władze Skrzyszowa szacowały, że koszt wykonania tego projektu zamknie się kwotą około siedmiuset tysięcy złotych. Teraz cena wzrosła aż do ponad miliona dwustu tysięcy. Żeby zrealizować pomysł potrzebne będzie więc wsparcie finansowe. Gmina ma już gotowy projekt, wszystkie potrzebne zgody a nawet pozwolenie na budowę. Wszystkie formalności są więc dopięte na statni guzik.

Parkingowe grzechy kierowców | ESKA XD - Prosto z salonu #56

- Ostatnie lata pandemii utrudniły nam nieco przygotowania, doskwierały ograniczenia, kiedy trzeba było przesyłać, uzgadniać szczegóły, ale mamy już potrzebną dokumentację, teraz będziemy szukać pieniędzy. Jest to jedna z ważniejszych inwestycji. Wszyscy czekamy, żeby wokół tego zbiornika nie chodzić tam i z powrotem, nie mogąc go obejść dookoła. Tam jest około cztery i pół kilometra pierścienia, więc można sobie fajnie czy spacerować, czy jeździć na rowerze, czy biegać. To się nam marzyło, dokumentacja jest, teraz będziemy szukać pieniędzy na realizację. Jeżeli się znajdą, natychmiast ogłaszamy przetarg i ruszamy z pracami. Teraz zimy nie przeszkadzają w realizacji zadań, więc nie będziemy zwlekać – zapowiada wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior.

Wójt zapowiada, że jeżeli gmina pozyska jesienią dofinansowanie z kolejnego rozdania w ramach Polskiego Ładu, ta inwestycja z pewnością będzie realizowana. Po dobudowaniu brakującego fragmentu ścieżki, w planach jest także infrastruktura do rekreacji i wypoczynku. Wokół zbiornika mają pojawić się ławeczki, z których będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy Skrzyszowa.

Dodatkową atrakcją tego miejsca ma być przyrodnicza ścieżka edukacyjna. Miałyby na niej rosnąć rośliny z różnych stron świata, które da się uprawiać w naszym klimacie. Wójt Kiwior spotkał się z pasjonatem, który zawodowo i hobbystycznie zajmuje się hodowlą egzotycznych roślin i zapewnia, że nawet okazy z Australii czy Ameryki Południowej mogłyby się znaleźć na tej ścieżce. Wszystko byłoby opisane i opatrzone kodami QR, tak by odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej o rosnących na ścieżce roślinach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Co wiesz o Tańcu z gwiazdami?

Pytanie 1 z 10
Która stacja transmitowała Taniec z gwiazdami przed Polsatem?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE