Siekierczyna: AMFIBIĄ po pacjentkę z COVID-19. Nietypowa interwencja strażaków [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-01-24 7:30

Tarnowscy strażacy po raz kolejny pomagali zespołowi karetki pogotowia ratunkowego. Tym razem potrzebni byli do przetransportowania kobiety chorej na COVID-19 z miejsca gdzie ratownicy nie byli w stanie dojechać ambulansem. Chorą z jej domu do karetki zabrała specjalna amfibia z gąsienicami. Zobacz film z akcji ratowniczej.

Amfibią po pacjentkę z COVID-19

Dramatyczna akcja ratunkowa miała miejsce w piątek, 21 stycznia wieczorem w miejscowości Siekierczyna w gminie Ciężkowice w powiecie tarnowskim. Karetka pogotowia nie była w stanie dojechać do 80-letniej mieszkanki tej miejscowości chorej na COVID-19. Życiu kobiety zagrażało niebezpieczeństwo i musiała się znaleźć w szpitalu. Niestety trudne warunki atmosferyczne, a konkretnie padający śnieg sprawił, że zespół ratownictwa medycznego utknął kilometr od jej miejsca zamieszkania. Na pomoc wezwano strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tarnowie. Ci, aby przetransportować poszkodowaną do karetki przywieźli specjalną amfibię.

- Pomagaliśmy ratownikom medycznym dostać się do domu poszkodowanej, a następnie wspólnie z nimi przetransportowaliśmy ją z domu do karetki pogotowia. Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne pojazd pogotowia nie był w stanie wdrapać się na strome wzniesienie, gdzie spadło sporo śniegu, dlatego zdecydowano o wykorzystaniu amfibii, która ma również specjalne gąsienice. Dzięki nim może się ona poruszać po śniegu. Pojazd jest przystosowany do transportu chorych na noszach i właśnie w ten sposób zwieźliśmy chorą kobietę do ambulansu, który następnie zabrał ją do szpitala w Tarnowie. Gdyby nie ten specjalistyczny sprzęt, nie udałoby się tak szybko pomóc kobiecie - relacjonował akcję mł. bryg. Marcin Opioła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Dodajmy że tarnowscy strażacy dość często pomagają ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych. Po raz pierwszy jednak wykorzystywali amfibię i musieli się mierzyć z tak trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodajmy że gdy ratownicy dotarli do domu 80-latki ta była przytomna i był z nią kontakt. Została przewieziona najpierw do karetki, a następnie trafiła do szpitala w Tarnowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet punktów możliwy tylko dla wybitnych umysłów

Pytanie 1 z 10
Od niedawna najdłuższym tunelem w Polsce jest ten biegnący pod warszawskim Ursynowem. Wcześniej najdłuższy był tunel w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE