Seria WYSTRZAŁOWYCH znalezisk w regionie tarnowskim [ZDJĘCIA]

2022-01-12 14:00

Na ukrytą przed laty broń i naboje natrafili w ostatnich dniach mieszkańcy regionu tarnowskiego. Mundurowi aż trzy razy wzywani byli do zabezpieczania pistoletów i pocisków, które odnajdywano podczas porządkowania pomieszczeń gospodarczych i opuszczonych mieszkań. Co się stało z tymi przedmiotami?

Pistolety i amunicję znaleźli mieszkańcy Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego

Nietypowych znalezisk dokonywano podczas remontów oraz przy sprzątaniu po zmarłym. Policjanci byli wzywani aż trzykrotnie w krótkim odstępie czasu. Za każdym razem zabezpieczyli znalezione przedmioty. Teraz trwają postępowania, w wyniku których podjęte będą decyzje o dalszym losie znalezionej broni i amunicji. Najprawdopodobniej trafią one do muzeum lub zostaną zniszczone.

- W ubiegły piątek 64 letni mieszkaniec gminy Wojnicz podczas prac w budynku gospodarczym odnalazł ukrytą w przewodzie wentylacyjnym broń i amunicję. O całym zdarzeniu niezwłocznie powiadomił policjantów z Wojnicza, którzy przeprowadzą postępowanie. Ci zabezpieczyli znalezisko, wstępnie ustalając, iż jest to pistolet bocznego zapłonu Flobert Long Barrel Pistol, z przełomu XIX i XX wieku, kalibru 5,6 mm. Została również zabezpieczona do niego amunicja w ilości 40 sztuk - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Dzień później w Siedliskach podczas remontu domu, kobieta odnalazła ukryty tak zwany pistolet samodziałowy kaliber 5,6 mm oraz 34 sztuki amunicji. Pistolet konstrukcji metalowej z drewnianą rękojeścią został zabezpieczony do prowadzonego postępowania przez policjantów z Tuchowa.

Również w sobotę, 8 stycznia w Tarnowie do jednego z mieszkań zostali wezwani policjanci Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Zgłaszająca podczas sprzątania po zmarłym odnalazła pistolet oraz amunicję. Według specjalistów to 200 pocisków do KBKS, a także amunicja gazowa i hukowa oraz broń gazowa. Tu również znalezisko zostało zabezpieczone do postępowania prowadzonego przez tarnowskich policjantów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...
Duża akcja CBŚP i kontrterrorystów w Małopolsce. Przejęli broń, narkotyki i maczetę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE