Seria WYPADKÓW na trasach Powiśla Dąbrowskiego. Nie żyje rowerzysta [ZDJĘCIA]

2021-09-22 16:00

Kto śmiertelnie potrącił​ rowerzystę w Słupcu? Odpowiedzi na to pytanie szukają dąbrowscy policjanci i prokuratura. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 20 września wcześnie rano. Natomiast w środę, 22 września nad ranem młoda dziewczyna straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi. Ona i jej pasażer trafili do szpitali.

Tragiczny wypadek w miejscowości Słupiec

Policja i prokuratura w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić kto potrącił 53-letniego mieszkańca gminy Szczucin i odjechał nie udzielając mu pomocy. Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 20 września na drodze wojewódzkiej 982 w miejscowości Słupiec niedaleko Szczucina. Około godziny 6:00 rano w rowie przy tej trasie kierowcy zauważyli ciało mężczyzny i uszkodzony rower. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna padł ofiarą wypadku drogowego. Kilka godzin później mundurowi zatrzymali 30-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego, która podróżowała dostawczym Volkswagenem. Na aucie widoczne były uszkodzenia wyglądające jakby pojazd brał udział w kolizji.

- Widoczne były uszkodzenia w przedniej części pojazdu. Kobieta, która siedziała za kierownicą została doprowadzona do dąbrowskiej jednostki policji, gdzie została przesłuchana. Następnie została zwolniona. Nie postawiono jej też żadnych zarzutów. Natomiast samochód Samochód, którym się poruszała zabezpieczono do dalszych czynności. Prowadzone postępowanie wyjaśni czy zabezpieczony pojazd oraz kierująca mogły mieć związek z tragicznym potrąceniem rowerzysty - wyjaśnia st. asp. Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Dachowanie w miejscowości Radwan koło Szczucina

Jechała zbyt szybko, wypadła z drogi i dachowała. Mowa o 20-letniej mieszkance powiatu dąbrowskiego, która w nocy z wtorku na środę (21/22 września) doprowadziła do groźnej sytuacji na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Radwan. Kobieta nie zapanowała nad pojazdem i wylądowała w przydrożnym rowie. Oprócz niej, w wypadku ucierpiał też 31-letni pasażer.

- Zjechała na pobocze drogi, następnie pojazd dachował. W wyniku odniesionych obrażeń 20-letnia kierująca została przewieziona do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Natomiast 31-letni pasażer pojazdu został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Tarnowie - relacjonuje st. asp. Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Policjanci przypominają, że jesień zawitała nie tylko w kalendarzach, ale jest coraz bardziej widoczna także na drogach. Dni są coraz krótsze, co ogranicza widzialność. Do tego padający regularnie deszcz sprawia, że jezdnie są mokre, a droga hamowania się wydłuża. Jedyna rada to zdjąć nogę z gazu. ​

Jesteś mądrzejszy od 4-klasisty? Sprawdź swoją wiedzę z podstawówki!

Pytanie 1 z 10
Pole kwadratu wynosi 16 m2. Oblicz bok i obwód tego kwadratu.
Ojciec żył w TRÓJKĄCIE z SYNEM i MACOCHĄ. Największy SKANDAL II RP l Historia z Koprem