Ścisłe centrum Tarnowa będzie rozkopane! Uważajcie na przystanku Krakowska-Planty [ZDJĘCIA]

2021-04-30 3:38 ŁG

W Tarnowie ruszyła budowa węzła przesiadkowego Krakowska-Planty. Póki, co panowie w pomarańczowych kamizelkach pojawili się na ul. Dworcowej. Tam wykonany jest remont nawierzchni. Zobaczcie, co zmieni się w tym miejscu.

Remont węzła przesiadkowego Krakowska-Planty realizuje miejska spółka. Według planów - wzdłuż ul. Dworcowej zostanie wyznaczone stanowisko Kiss&Ride.

- Zostanie wykonany remont istniejącego chodnika, poprzez wykonanie pochylni dla pieszych ułatwiających zejście na zatokę postojową oraz na stanowisko Kiss&Ride. Zaprojektowano 12 miejsc parkingowych – mówi Mariusz Burnóg, szef Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Prace przy zatoce dla autobusów i busów tuż obok Plant rozpoczną się najpóźniej w połowie maja.Docelowo zatoka ma zapewnić 3 miejsca dla busów i 5 dla autobusów.

- O 45 metrów wydłużony zostanie peron dla pasażerów, który dodatkowo zostanie wyposażony w nowe wiaty przystankowe, stacje ładowania urządzeń mobilnych oraz tablica odjazdów pociągów z pobliskiego dworca PKP – dodaje Mariusz Burnóg.

Na peronie powstanie również obiekt kontenerowy z wydzielonym zapleczem sanitarnym, do późniejszego zagospodarowania np. na kasy biletowe. Z kolei wzdłuż peronu - od strony parku - zostanie wykonana 120-metrowa ścieżka rowerowa. U zbiegu ul. Krakowskiej z ul. Dworcową wykonana zostanie także wiata na 30 rowerów oraz samoobsługowa stacją naprawCałość zostanie objęta monitoringiem. Prace potrwają do końca czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl