Roszady personalne w tarnowskim magistracie. Agnieszka Kawa wiceprezydentem [AUDIO]

2020-05-29 17:20
Agnieszka Kawa obejmie stanowisko wiceprezydenta 1 czerwca
Autor: Paweł Topolski Agnieszka Kawa obejmie stanowisko wiceprezydenta 1 czerwca

Na stanowisku zastąpi Piotra Augustyńskiego, który z kolei zostanie prezesem Miejskiego Zarządu Budynków. Była szefowa Centrum Sztuki Mościce wraca więc do Urzędu Miasta Tarnowa, który opuściła w 2007 roku jak dyrektorka Wydziału Kultury, aby objąć kierownictwo Mościckim Centrum Kultury. Jako zastępca prezydenta będzie odpowiadać za kulturę, sport i promocję miasta.

Tarnowski magistrat potwierdził, że 29 maja był dla Piotra Augustyńskiego ostatnim dniem pracy w gabinecie przy ulicy Mickiewicza. Prezydent Roman Ciepiela zarekomendował go Radzie Nadzorczej Miejskiego Zarządu Budynków do objęcia funkcji prezesa zarządu tej miejskiej spółki. Dotychczasowy prezes MZB, Janusz Galas, który osiągnął już wiek emerytalny, ma pełnić funkcję wiceprezesa. 

Posłuchaj. O powodach zmian personalnych mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

- Przed Piotrem Augustyńskim w nowej roli stoją spore wyzwania w związku z planami rozbudowania działalności MZB. Chodzi przede wszystkim o uaktywnienie zasobów miejskich nieruchomości dla lokalnych - i nie tyko - przedsiębiorców, kreowanie nowych funkcji komunalnych lokali użytkowych, zbudowanie programu rozwoju dla handlu usług w ścisłym centrum Tarnowa w powiązaniu z planami rewitalizacyjnymi, ożywienie gospodarcze i kulturalne tarnowskiej Starówki itp. - mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa.

Agnieszka Kawa zastąpi Piotra Augustyńskiego na stanowisku, ale jej zakres obowiązków nie będzie taki sam jak poprzednika. Zajmie się bliską jej kulturą, ale także sportem i szeroko pojętą promocją miasta. Podlegać jej będą miejskie instytucje kultury, a do najważniejszych zadań należeć będzie uruchomienie miejskich instytucji promocji nauki. Mowa o powstającym przy Rynku Tarnowskim Parku Doświadczeń. Nowa zastępczyni prezydenta będzie również miała w swojej gestii promocję gospodarczą i działalność Wydziału Rozwoju Gospodarczego.

Posłuchaj. Mówi Agnieszka Kawa. Stanowisko zastępcy prezydenta Tarnowa obejmie 1 czerwca

- Uważam, że to doświadczenia, które udało mi się zdobyć i w pracy w samorządzie w Tarnowie i kierując Centrum Sztuki Mościce, przebudowując je, pozwolą mi przydać się miastu. Przydać się z moimi doświadczeniami w obszarze sztuki, a także promocji i marketingu. Mam nadzieję że ten potencjał, który Tarnów ma uda się wykorzystać i dalej go rozwijać - mówi Agnieszka Kawa, która od 1 czerwca będzie zastępcą prezydenta Tarnowa.

Agnieszka Kawa jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tam ukończyła pedagogikę kulturalno-oświatową, a także podyplomowe studia dziennikarskie. W życiu zawodowym ma doświadczenie jako menadżerka kultury, samorządowiec, kuratorka wydarzeń kulturalnych i promocyjnych, ma również za sobą karierę dziennikarską i pedagogiczną.
W latach 1996 – 2003 związana była z tarnowskim Radiem Maks, gdzie pracowała jako dziennikarka i kierowała radiową agencją reklamy i marketingu.

W tarnowskim magistracie pracowała od 2003 roku, kiedy objęła stanowisko dyrektorki Wydziału Kultury. Cztery lata później rozpoczęła kierowanie Centrum Sztuki Mościce. Decyzją zarządu województwa została odwołana z tego stanowiska w styczniu tego roku. W ciągu dwunastu lat przekształciła lokalny dom kultury w instytucję rozpoznawalną na kulturalnej mapie kraju. Kosztem 30 milionów złotych udało jej się również gruntownie zmodernizować budynek przy ulicy Traugutta.

Spacerem po Tarnowie. Miasto wraca do życia po epidemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE