Rosomak, Leopard, RAK i grochówka. PIKNIK WOJSKOWY w Woli Rzędzińskiej

2022-08-10 10:30
Piknik wojskowy w Woli Rzędzińskiej
Autor: Justyna Świderska Bedzie można zobaczyć mnóstwo wojskowego sprzętu

To będzie wielka gratka dla wszystkich miłośników militariów i wojskowości. W najbliższy poniedziałek w Woli Rzędzińskiej będziecie mogli z bliska zobaczyć mnóstwo sprzętu, jakim na co dzień posługują się żołnierze. Przygotowano też inne niespodzianki. Znamy listę atrakcji!

W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, warto zajrzeć do Woli Rzędzińskiej. Tam z okazji Święta Wojska Polskiego przygotowano wydarzenie, które powinno zadowolić wszystkich miłośników militariów. Piknik Wojskowy połączony będzie z uroczystymi obchodami 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Co przygotowano dla gości?

POSŁUCHAJ: na Piknik Wojskowy w Woli Rzędzińskiej zaprasza Paweł Badoń z WCR

- Będzie na co popatrzeć. W programie są pokazy sprzętu wojskowego. Z bliska będzie można zobaczyć zestaw rakietowy Poprad, transporter opancerzony Rosomak, moździerz samobieżny RAK, wyrzutnię rakietową Langusta oraz czołg Leopard 2A. Na tym jednak nie koniec atrakcji. W planie jest także plenerowe Kino Frontowe. Pod chmurką będzie można zobaczyć film „Wyklęty”. No i oczywiście będziemy częstować tradycyjną wojskową grochówką – zapowiada porucznik Paweł Badoń, rzecznik prasowy Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie.

Podpalił dom, w którym spała jego żona z synkiem

Wydarzenie organizowane jest przez gminę Tarnów. Piknik rozpocznie się o godzinie 14:00. Na 16:00 zaplanowano defiladę grup rekonstrukcji historycznej, a później pokazy: kawalerii, sokolniczy, łuczniczy i strzelania z CKM-u. Będą działały także mobilne centra rekrutacyjne, gdzie ochotnicy będą mogli się zgłaszać. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. Obecni na miejscu żołnierze różnych jednostek będą opowiadać o codzienności w armii. A poza tym nie zabraknie tradycyjnych atrakcji piknikowych dla całych rodzin. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół ENEJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jaka piosenka lata 2022 najbardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Wskaż piosenkę, która najbardziej ci się podoba:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE