„Radio Solski”- tarnowski teatr zaprasza na ostatnią premierę sezonu [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-06-18 12:52

Jak wygląda radio od środka? Spróbują to pokazać aktorzy tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w najnowszym spektaklu muzycznym „Radio SOLSKI”. To będzie ostatnia premiera w tym sezonie artystycznym. W widowisku nie zabraknie kultowych piosenek znakomitych artystów. Spektakl do zobaczenia już w sobotę – 19 czerwca.

Piosenki Czesława Niemena, Anny Jantar, Grzegorza Ciechowskiego, Romualda Lipki i Zbigniewa Wodeckiego. Usłyszycie je w wykonaniu tarnowskich aktorów w najnowszym spektaklu „Radio Solski”. Artyści nie tylko zaśpiewają, ale również zagrają na instrumentach: gitarze basowej, altówce, gitarze akustycznej, klarnecie basowym, saksofonie czy perkusji. W ten sposób będą chcieli przybliżyć widzom magię radia, będącego wciąż jednym z najbardziej fascynujących środków masowego przekazu.

POSŁUCHAJ: O spektaklu Radio Solski mówią Piotr Niedojadło i Matylda Baczyńska

- Nie chcieliśmy robić typowego koncertu, że tylko zbiór piosenek i na tym koniec. Dlatego są też przygotowane specjalne zapowiedzi prowadzącego audycję. W ten sposób chcieliśmy powiedzieć widzom/słuchaczom nieco więcej o tych piosenkach, które usłyszą. Będą utwory solowe, ale też tak zwane zbiorówki, w niektórych utworach aktorzy będą śpiewać w chórkach. Mamy w sumie 18 utworów i dwie niespodzianki przygotowane dla widzów – zapowiada Piotr Niedojadło, kierownik muzyczny przedsięwzięcia.

Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim. Zobacz jak to wygląda

Widowisko „Radio Solski” to nie pierwszy spektakl, w którym aktorzy chwytają za instrumenty muzyczne. Dla niektórych to nowa pasja, inni wracają do zainteresowań sprzed lat.

- Jeżeli chodzi o moją przyjaźń z basem, to planuję ją kontynuować. Okazuje się, że mamy wśród aktorów bardzo duży urodzaj, jeśli chodzi o ten temat i bardzo jesteśmy z tego powodu szczęśliwi i cieszymy się, że wszyscy mogą się teraz zaprezentować przy okazji tej premiery. Widowisko ma bowiem podwójną obsadę. To pierwsza audycja naszego radia, ale niewykluczone, że powstaną następne – zapowiada Matylda Baczyńska, dyrektorka artystyczna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W programie widowiska „Radio Solski” znalazły się między innymi takie przeboje, jak: „Dziwny jest ten świat”, „Chałupy welcome to”, „Biała flaga”, „Jolka, Jolka”, „Nic nie może wiecznie trwać”, czy „Twoje radio”. Autorem pomysłu jest muzyk i kompozytor Piotr Niedojadło, ścieżkę prowadzącego przygotował Tomasz Mościcki. W trakcie spektaklu będzie można także oglądać wyjątkowe wizualizacje wideo, za opracowanie których odpowiada Tomasz Gawroński. Premierę widowiska „Radio Solski” zaplanowano w sobotę (19 czerwca) o godzinie 19:00 na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, w ramach kolejnej edycji Nocy Teatrów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl