Tarnów: Punkty masowych szczepień jeszcze nie teraz! Wojewoda podał terminy uruchomienia

2021-04-16 9:06
Masowe punkty szczepień jeszcze nie teraz
Autor: Łukasz Grygiel Przełom kwietnia i maja - to realny termin uruchomienia punktu przy ul. Gumniskiej w Tarnowie

Najpierw Olkusz, potem kolejne małopolskie miasta. Opóźnia się uruchomienie w Tarnowie Miejskich Punktów Szczepień Powszechnych. Ten w hali przy ul. Gumniskiej miał być otwarty już w ten poniedziałek (19.04). Ta się jednak nie stanie. Sprawdzamy, dlaczego.

Pod względem technicznym Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w hali przy ul. Gumniskiej jest już gotowy. Urzędnicy z Tarnowa czekali na rządowe decyzje w tej sprawie. Niedawno przekazał je wojewoda małopolski.

- Pilotaż Powszechnego Punktu Szczepień zostanie uruchomiony w Olkuszu w przyszłym tygodniu (19.04). Pozostałe punkty szczepień uruchomimy na podstawie danych, które spływają do nas m.in. od producentów szczepionek. Realnym terminem jest przełom kwietnia i maja – mówi Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

Wszystko wskazuje na to, że również za dwa tygodnie uruchomiony zostanie drugi z miejskich punktów szczepień w Arenie Jaskółka Tarnów. Przygotowywanych jest tam pięć stanowisk z możliwością postawienia kolejnych pięciu.

- Obecnie kompletujemy kadrę. Zgłosiły się do nas pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz studenci, a także osoby które będą rejestrować. Musimy dopełnić jeszcze wszelkie formalności, obiekt musi odebrać sanepid - mówi Anna Czech, szefowa szpitala wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie.

Masowy punkt szczepień w Mościcach ma być czynny od 8.00 do 20.00. Trzeci punkt zlokalizowany będzie w powiecie tarnowskim. Oficjalne miejsce nie jest jeszcze podane.

Tymczasem koronawirus nie odpuszcza. Potwierdzają to najnowsze dane ze szpitala wojewódzkiego w Tarnowie. Przebywa tam aktualnie blisko 100 pacjentów. 70-cioro jest w stanie stabilnym, w dwunastu przypadkach konieczne jest podpięcie pod respirator. Z kolei u 15 chorych zastosowano tlenoterapię.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE