Prawie 4 miliony na remont. REKORDOWE dofinansowanie do powiatowej inwestycji drogowej.

2022-08-11 7:04
Rekordowe dofinansowanie do powiatowej inwestycji drogowej
Autor: Wojciech Gardoń

Powiat tarnowski podpisał umowę z dębickim przedsiębiorstwem na przeprowadzenie remontu drogi Zdonia- Czchów- Iwkowa. Wartość inwestycji to blisko 4 mln złotych. Prawie cała kwota pochodzi z rządowego dofinansowania.

W regionie szykuje się sporo pracy. Tarnowskie starostwo podpisało umowę na modernizację drogi powiatowej Zdonia – Czchów – Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Gruntowny remont obejmie więc prawie 5-cio kilometrowy odcinek.

W planach jest tam nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale też poprawa stanu chodników, uzupełnienie poboczy i wymiana konstrukcji jezdni. Oprócz tego w gminie Zakliczyn powstanie też ścieżka rowerowa. Koszt tego remontu wynosi 3 970 915 złotych, z czego 95% pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych .

– Nie było takiego programu do tej pory, w którym dofinansowanie wynosiłoby aż tyle. Wszystko przebiegło bardzo szybko i sprawnie. Wyłoniliśmy wykonawcę, którym jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Jest to pierwsza inwestycja realizowana z właśnie tego naboru. W sumie zgłosiliśmy do niego trzy wnioski – wyjaśnia starosta tarnowski Roman Łucarz.

Poza remontem drogi w planach są jeszcze dwie inwestycje kubaturowe. Kolejnych środki pozyskane z drugiej edycji programu w powiecie tarnowskim pozwolą na stworzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Prace obejmą też komisariat policji w Żabnie, który zostanie przebudowany i przystosowany do potrzeb pogotowia ratunkowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Rozwiąż ten quiz, a przekonasz się, o ilu polskich zabytkach nie miałeś nawet pojęcia!

Pytanie 1 z 10
Rotunda romańska pod wezwaniem św. Mikołaja z przełomu XI/XII wieku, która znajduje się na banknocie 20-złotowym mieści się w...
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE