Ponad pół tysiąca krzewów! Policjanci likwidują konopie indyjskie

2021-08-18 13:16
Konopie
Autor: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowiskiej / materiały prasowe Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zlikwidowali nielegalne uprawy konopi

Aż trzy nielegalne uprawy konopi indyjskich zlikwidowali w ciągu ostatnich dni policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej. Dwie z nich znajdowały się w Szczucinie. W sumie to ponad pół tysiąca krzewów. Właściciele poletek zostali już zatrzymani.

W ubiegły poniedziałek ( 16 sierpnia) mundurowi z Powiśla ujawnili dwie nielegalne uprawy. Jedna była ukryta w polu kukurydzy w Szczucinie. Bezpośrednio w glebie rosło tam 18 krzewów marihuany, z których najwyższy sięgał 2,5 metra. Z kolei druga uprawa prowadzona była w domu w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam policjanci znaleźli 5 doniczek z roślinami. Ich właścicielem był 21-letni mężczyzna, który został zatrzymany.

Kolejnego odkrycia kryminalni z Dąbrowy Tarnowskiej dokonali we wtorek (17 sierpnia). Tym razem weszli na teren prywatnej posesji w Szczucinie. Tam w trakcie przeszukania gospodarstwa natrafili na 3 krzewy konopi indyjskich. Najwyższy również sięgał blisko dwóch metrów. Właścicielom nielegalnych upraw grozi od 3 do 8 lat więzienia za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na tym jednak nie koniec.

Zawody Makiet Szybowców RC - Jasienna 2021

W ubiegłym tygodniu (11 sierpnia) mundurowi z Dąbrowy zlikwidowali w pełni profesjonalną uprawę konopi, która liczyła blisko pół tysiąca krzewów. Ich właścicielem był 35-letni mieszkaniec Szczucina. Posiadał specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin: lampy, zasilacze, nagrzewnice i rury wentylacyjne. Część krzewów mężczyzna hodował w przydomowym sadzie, między drzewkami owocowymi. Z wyliczeń wynika, że z zabezpieczonych konopi można by wyprodukować około 13 kg suszu marihuany. Poza roślinami właściciel plantacji posiadał też susz, który przechowywał w pojemnikach i kartonach - w sumie 6 kilogramów. Dodatkowo ponad 2 kilogramy nieokreślonej, białej substancji, którą znaleźli policjanci, przekazano do badań do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. W mieszkaniu 35-latka znaleziono też arsenał broni.

„Ujawniono kilka sztuk broni palnej własnej produkcji ( m.in. broń dwulufową tzw. samoróbkę, 3 sztuki broni krótkiej przerobionej z wiatrówek) oraz rewolwer, a także 200 szt. amunicji różnego kalibru. Ponadto zabezpieczono także kilka pojemników z zawartością ponad 1 kilograma prochu” - informują policjanci.

35-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Na razie został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE