Konopie

i

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowiskiej / materiały prasowe Policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zlikwidowali nielegalne uprawy konopi

Ponad pół tysiąca krzewów! Policjanci likwidują konopie indyjskie

2021-08-18 13:16

Aż trzy nielegalne uprawy konopi indyjskich zlikwidowali w ciągu ostatnich dni policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej. Dwie z nich znajdowały się w Szczucinie. W sumie to ponad pół tysiąca krzewów. Właściciele poletek zostali już zatrzymani.

W ubiegły poniedziałek ( 16 sierpnia) mundurowi z Powiśla ujawnili dwie nielegalne uprawy. Jedna była ukryta w polu kukurydzy w Szczucinie. Bezpośrednio w glebie rosło tam 18 krzewów marihuany, z których najwyższy sięgał 2,5 metra. Z kolei druga uprawa prowadzona była w domu w Dąbrowie Tarnowskiej. Tam policjanci znaleźli 5 doniczek z roślinami. Ich właścicielem był 21-letni mężczyzna, który został zatrzymany.

Kolejnego odkrycia kryminalni z Dąbrowy Tarnowskiej dokonali we wtorek (17 sierpnia). Tym razem weszli na teren prywatnej posesji w Szczucinie. Tam w trakcie przeszukania gospodarstwa natrafili na 3 krzewy konopi indyjskich. Najwyższy również sięgał blisko dwóch metrów. Właścicielom nielegalnych upraw grozi od 3 do 8 lat więzienia za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na tym jednak nie koniec.

Zawody Makiet Szybowców RC - Jasienna 2021

W ubiegłym tygodniu (11 sierpnia) mundurowi z Dąbrowy zlikwidowali w pełni profesjonalną uprawę konopi, która liczyła blisko pół tysiąca krzewów. Ich właścicielem był 35-letni mieszkaniec Szczucina. Posiadał specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin: lampy, zasilacze, nagrzewnice i rury wentylacyjne. Część krzewów mężczyzna hodował w przydomowym sadzie, między drzewkami owocowymi. Z wyliczeń wynika, że z zabezpieczonych konopi można by wyprodukować około 13 kg suszu marihuany. Poza roślinami właściciel plantacji posiadał też susz, który przechowywał w pojemnikach i kartonach - w sumie 6 kilogramów. Dodatkowo ponad 2 kilogramy nieokreślonej, białej substancji, którą znaleźli policjanci, przekazano do badań do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. W mieszkaniu 35-latka znaleziono też arsenał broni.

„Ujawniono kilka sztuk broni palnej własnej produkcji ( m.in. broń dwulufową tzw. samoróbkę, 3 sztuki broni krótkiej przerobionej z wiatrówek) oraz rewolwer, a także 200 szt. amunicji różnego kalibru. Ponadto zabezpieczono także kilka pojemników z zawartością ponad 1 kilograma prochu” - informują policjanci.

35-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Na razie został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?