POMOC dla Ukrainy - KARETKA z Tarnowa dla Szpitala Wojskowego w Połtawie [ZDJĘCIA]

2022-08-11 15:22

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie zorganizował już trzeci transport pomocy dla walczącej Ukrainy. Tym razem za naszą wschodnią granicę pojechała karetka, która będzie służyła rannym i potrzebującym pomocy w Połtawie. To medyczne zaplecze dla walczących, przebywa tam też ponad 8 tysięcy uchodźców z terenów objętych wojną.

Przekazana właśnie na Ukrainę karetka to Mercedes, który kilka lat temu trafił do Tarnowa z krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Samochód przeszedł gruntowny remont, miał wymieniony silnik, tak by jego stan techniczny gwarantował bezproblemową eksploatację.

Pracownica banku ukradła klientom 2 miliony złotych!

- To już trzeci transport pomocy z naszego szpitala. Miesiąc temu pojechał jeden TIR, dwa miesiące temu drugi, czyli już dwa TIR-y różnego rodzaju sprzętu medycznego, między innymi łóżek, szafek, stojaków na kroplówki i aparatury medycznej. Pomagamy jak umiemy. Wymieniamy sprzęt w szpitalu i przekazujemy naszym sąsiadom, którzy walczą na Ukrainie. Karetka jedzie do Połtawy, to miasto za Dnieprem, w okręgu walk. Nie muszę tłumaczyć, jak bardzo tego typu samochody mogą przydać się osobom rannym w działaniach wojennych. Liczę na to, planuję, żeby jeszcze jeden samochód w najbliższych dwóch miesiącach mógł pojechać na Ukrainę i służyć w słusznej sprawie – mówi Marcin Kuta, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Przekazana przez tarnowską placówkę karetka będzie wykorzystywana do udzielania pomocy potrzebującym i rannym pacjentom w samej Połtawie, a także do transportowania rannych z terenów walk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Auta w kultowych filmach. Komplet punktów dla prawdziwych wyjadaczy kina

Pytanie 1 z 10
Czym jeździł Porucznik Borewicz w „07 zgłoś się”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE