POMOC dla ukraińskich żołnierzy – w Tarnowie rusza ZBIÓRKA śpiworów

2022-09-29 15:00
Śpiwór
Autor: Hans/Pixabay/cc0 Zbiórka śpiworów odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej

Tarnów włącza się w akcję pomocy dla żołnierzy ukraińskich. W mieście właśnie uruchomiono zbiórkę śpiworów, które mają pomóc walczącym na froncie przetrwać najzimniejsze miesiące roku. Potrzebne są zarówno nowe, jak i używane śpiwory w dobrym stanie.

Zbiórka śpiworów w mieście to odpowiedź na apel przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola, Igora Hirchaka. Podczas wizyty w Tarnowie zaapelował on do prezydenta Romana Ciepieli o włączenie się w akcję pomocy dla walczących z agresją Rosji żołnierzy, którzy borykają się z brakiem wielu najpotrzebniejszych rzeczy, w tym między innymi śpiworów.

- Nadchodzi zima i walczący z rosyjską agresją ukraińscy żołnierze będą mieli na pierwszej linii frontu coraz trudniejsze warunki bytowe. Dużą pomocą byłoby dla nich dostarczenie śpiworów, które pozwoliłyby lepiej przetrwać najzimniejszą porę roku – mówił w rozmowie z prezydentem Romanem Ciepielą przewodniczący Rady Miejskiej Tarnopola, Igor Hirchak.

Termin zabiegu za 4 lata! Polacy NIE WYTRZYMALI! Można 4 razy UMRZEĆ | Komentery

Władze miasta postanowiły włączyć się w akcję pomocy i zachęcają tarnowian o przynoszenia nowych oraz używanych śpiworów w dobrym stanie.

- Nawet taka drobna pomoc jest istotna dla walczącej Ukrainy. Z pewnością w wielu naszych domach są używane, ale w dobrym stanie śpiwory, które tarnowianie mogliby przekazać w darze. Być może znajdą się tacy, którzy po prostu kupią nowe śpiwory – mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa.

Zbiórka już trwa. Śpiwory można dostarczać do siedziby Straży Miejskiej w Tarnowie przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej 7. Placówka działa całodobowo, więc można wybrać odpowiednią dla siebie porę na dostarczenie potrzebnych rzeczy. Po zebraniu większej liczby śpiwory trafią do Tarnopola, a stamtąd pojadą na front.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Piosenki z Disney. Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Pytanie 1 z 10
Z jakiej bajki pochodzi fragment: "Jakaś drobna rzecz, jeden mały gest. Chociaż serca drżą, choć niepewni są"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE