Podrzucił do hotelu robaki, by nie płacić za pokój

2021-11-22 9:15
Podrzucił do hotelu robaki, by nie płacić za pokój
Autor: Pixabay/katerinavulcova/CC0 zdjęcie ilustracyjne

Po spędzonej w hotelu nocy mieszkaniec Tarnowa zażądał zwrotu opłaty, bo w łazience znajdowały się larwy much. Hotel mu pieniędzy nie zwrócił, bo podejrzenia pracowników wzbudził sam fakt obecności larwy w takim miejscu. Gość hotelowy jednak upierał się, że robaki już tam były i próbował wyłudzić zwrot kilkuset złotych opłaty za nocleg.

Do zdarzenia doszło w wakacje ubiegłego roku, kiedy to tarnowianin wraz z partnerką wynajął apartament i rano wezwał obsługę, wskazując na larwy robaków i domagając się renegocjacji warunków pobytu i zwrotu zapłaty za usługę hotelową.Gdy hotel odmówił, mężczyzna zaczął niepokoić pracowników, umieszczając zdjęcia larw na portalu społecznościowym, zawiadamiając sanepid i wydzwaniając do hotelu, podając się za dziennikarza jednej z tarnowskich gazet, który przygotowuje o tym reportaż. Sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Ten zwrócił się w tej sprawie o opinię do entomologa, a ten stwierdził, że larwy nie mogły się tam same znaleźć. 

- Robaki, które zostały znalezione w pokoju hotelowym, to larwy much z rodziny plujkowatych, które żerują i muszą się rozwijać na rozkładającej się materii organicznej, przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego. Larwy te nie mogą funkcjonować bez źródła pokarmu. W pomieszczeniu mogłyby występować, gdyby stwierdzono np. rozkładającą się padlinę w tym pomieszczeniu lub w pokoju obok, ewentualnie w koszach na odpadki znajdujących się w najbliższym otoczeniu tego pokoju - mówi sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie.

QUIZ. Przeboje i hity z PRL. Nie zdobyć 10/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
Mieczysław Wojnicki śpiewał:

Biegła wskazała też, że larwy tego rodzaju są wykorzystywane jako przynęta wędkarska i są łatwo dostępne. Sąd przyjął więc, że larwy much zostały podrzucone w celu renegocjacji warunków pobytu i odmowy zapłaty za usługę hotelową. Mężczyzna został ukarany grzywna w kwocie 500 złotych i obciążony kosztami postępowania. Wyrok jest prawomocny. Jak przyznaje rzecznik Sądu Okręgowego, to pierwsza tego typu sprawa w tarnowskim sądzie.

Służby rozbiły nielegalny biznes. Zarabiali kolosalne pieniądze na hazardzie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE