Piłka ręczna: Najlepszy strzelec PGNiG Superligi zostaje w Tarnowie na kolejny sezon

2021-01-27 14:00
Rennosuke Tokuda
Autor: Michał Stańczyk Rennosuke Tokuda zostaje w Tarnowie

Japończyk Rennosuke Tokuda podpisał kontrakt z drużyną Grupa Azoty SPR Tarnów do końca sezonu 2021/2022. Negocjacje trwały długo, ale udało się wypracować porozumienie. Ten niespełna 23-letni prawy rozgrywający trafił do tarnowskiego zespołu we wrześniu 2019 roku. Był pierwszym szczypiornistą z kraju "kwitnącej wiśni" w polskiej Superlidze. Jest jednym z najlepszych zawodników zespołu.

Japoński tandem w Tarnowie

Jeszcze przed startem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Egipcie kontrakt z tarnowskim klubem przedłużył drugi z japońskich szczypiornistów Shuichi Yoshida. Niespełna 20-letni zawodnik związał się z Grupą Azoty SPR Tarnów do 2023 roku. Rozmowy z jego starszym kolegą trwały nieco dłużej. Popularny "Reno" w krótkim czasie stał się jednym z kluczowych zawodników w zespole. W tym sezonie PGNiG Superligi przed rundą rewanżową ma już na koncie 92 bramki i jest liderem klasyfikacji strzelców. Jest też w czołówce najlepiej asystujących zawodników ligi.

- Przedłużenie kontraktu z Tokudą to kolejny sukces klubu w tak krótkim czasie. Po dość długich negocjacjach udało się przekonać obecnego króla strzelców PGNiG Superligi do pozostania w naszym klubie przez kolejny rok. Uważam, że dla Grupy Azoty SPR Tarnów to ogromny sukces, że reprezentant Japonii widzi u nas perspektywy rozwoju. Na dzisiaj Renno to jeden z liderów naszego zespołu - najlepszy strzelec i najlepszy asystujący. Ważne są nie tylko jego bramki - w ostatnich meczach pokazał również, że potrafi grać dla zespołu. Mam nadzieję, że wspólnie z naszym zespołem będzie świętował także sukcesy drużynowe - komentuje podpisanie kontraktu Krzysztof Mogielnicki, prezes Grupy Azoty SPR Tarnów.

Ćwiczenia strażaków z ratownictwa wodnego w Krakowie

- Pragnę nadal rozwijać się z obecnym zespołem i osiągać coraz więcej sukcesów. Chcę cieszyć się ze zwycięstw z fanami z Tarnowa. Bardzo lubię to miasto - dodaje Rennosuke Tokuda, prawy rozgrywający Grupy Azoty SPR Tarnów.

Dodajmy, że obaj Japończycy nie trenowali ostatnio z tarnowską drużyną. Zarówno Tokuda, jak i Yoshida występowali na boiskach w Egipcie z reprezentacją Japonii. Rennosuke Tokude podczas turnieju zagrał w drużynie narodowej i w 6 meczach strzelił 10 bramek. Do udanych debiut na Mistrzostwa Świata może zaliczyć również obrotowy Grupy Azoty SPR Tarnów. Na boisku spędził blisko 3 godziny i strzelił w tym czasie 10 bramek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!