Pierwsza ofiara UTONIĘCIA w regionie tarnowskim. Tragedia na stawie w Jadownikach Mokrych

2022-07-04 10:30
Tafla wody
Autor: S. Hermann & F. Richter/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Nie żyje 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. W sobotę, 2 lipca jego ciało wyłowili strażacy ze stawu w Jadownikach Mokrych. To pierwsza ofiara wody tego lata w regionie. Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny. Jego rower i rzeczy osobiste znaleziono na brzegu. Niestety, przeszukanie zbiornika potwierdziło obawy ratowników.

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego

Sobotnie (2.07.) poszukiwania zaginionego 42-latka, mieszkańca powiatu tarnowskiego przywiodły mundurowych nad staw w miejscowości Jadowniki Mokre. Tam, na brzegu odnaleziono rower i rzeczy osobiste poszukiwanego mężczyzny, w tym ubranie i telefon komórkowy.

Ratownicy zaczęli podejrzewać, że zaginiony wszedł do wody i utonął. Pierwsza próba jego zlokalizowania jednak się nie powiodła.

- Na miejsce skierowano przewodnika z psem służbowym, a strażacy zwodowali łódkę. Kilkadziesiąt minut później około 15 metrów od brzegu na głębokości około dwóch metrów strażacy odnaleźli ciało poszukiwanego, zaginionego mężczyzny. Zostało ono odholowane do brzegu, gdzie na miejscu dalsze czynności przejęli śledczy z komisariatu w Żabnie oraz prokurator rejonowy - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Ze wstępnych ustaleń policji i śledczych wynika, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się inne osoby. Mimo to ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala. Sekcja zwłok ma potwierdzić przyczynę śmierci.

To pierwsze utonięcie w regionie. Tarnowscy policjanci apelują o zdrowy rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Wysokie temperatury zachęcają do kąpieli, jednak należy uważać i stopniowo schładzać organizm zanim zaczniemy pływać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 8/10 możesz nazywać się geniuszem

Pytanie 1 z 10
W sobotę przerwana została wspaniała seria zwycięstw Igi Świątek. Na jakiej liczbie się zatrzymała jej passa?
Susza dotknęła Polaków. Wsie regularnie cierpią na brak wody
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE