Pierwsi chętni do pracy już są. Tarnów uruchomi ośrodek kwarantanny [AUDIO]

2020-03-23 14:56
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tarnowie
Autor: Google Street View Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będzie ośrodkiem kwarantanny w Tarnowie

Miasto wzorem innych samorządów uruchomi ośrodek kwarantanny. To miejsce odosobnienia dla osób zdrowych, które wróciły z zagranicy lub mogły mieć kontakt z koronawirusem i nie mają gdzie ​spędzić obowiązkowego okresu dwutygodniowej izolacji. Na polecenie Wojewody Małopolskiego władze Tarnowa wyznaczyły do tego celu Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Poszukiwane są zwłaszcza osoby z wykształceniem medycznym. Zatrudnieni mogą liczyć na lepsze wynagrodzenie niż w normalnych warunkach. Płaca zasadnicza wyniesie bowiem nie mniej niż 150% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

- Musimy zatrudnić koordynatora takiego ośrodka, lekarzy, pielęgniarki oraz osoby, które zapewnią funkcjonowanie tej placówki. Żywność będzie dostarczana przez restaurację „Słoneczne Wzgórze” znajdującą się w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej. Wszystkie środki osobistego zabezpieczenia będzie posiadał zarówno personel, jak i osoby tam przebywające. Opracowano też regulamin ośrodka, w którym zawarto obostrzenia dotyczące sposobu zachowania i poruszania się na terenie placówki – wylicza prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Pracowników do takiego samego ośrodka poszukuje również Starostwo Powiatowe w Tarnowie. W obu przypadkach poszukiwane osoby muszą spełniać poniższe warunki:

  • osoby wchodzące w skład personelu medycznego, który sprawował będzie dyżur w ośrodku: lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni,

  • osoby wykonujące prace techniczne, związane z bieżącym zabezpieczeniem funkcjonowania obiektu kwarantanny,
  • studenci wyższych lat na kierunku pielęgniarstwo, począwszy od trzeciego roku.

Zgłoszenie powinno zawierać informacje o posiadanym wykształceniu i kwalifikacjach oraz pisemnie wyrażoną gotowość do podjęcia pracy w miejscu kwarantanny zbiorowej.

W Tarnowie zgłoszenia należy kierować na adres e-mailowy: w.izworski@umt.tarnow.pl
Można również kontaktować się telefonicznie pod nr 604 480 103.

Posłuchaj. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela o uruchamianym w mieście ośrodku kwarantanny
Narodowa kwarantanna - puste ulice Tarnowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE