Pasaż Odkryć z prestiżową nagrodą. Tarnowski Park Doświadczeń wzbudza ogólnopolski zachwyt

2022-09-29 16:30
Pasaż Odkryć zostanie wkrótce otwarty
Autor: Wojciech Gardoń

Tarnowski Park Doświadczeń, nazwany Pasażem Odkryć, którego oficjalne otwarcie miało miejsce na początku września 2022 roku, otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w ramach XXVI edycji konkursu „Modernizacja roku & Budowa XXI wieku”. Docenione zostały prace modernizacyjne i konserwatorskie.

Pasaż Odkryć nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

Pasaż Odkryć został zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku & Budowa XXI wieku” i trafił do jego ścisłego finału. Inwestycja została nagrodzona przez Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków. Doceniono przede wszystkim, jak informuje tarnowski magistrat, ogrom prac włożonych w modernizację zabytkowej kamienicy i jej wnętrz, w tym roboty konserwatorskie przy odkrytych podczas remontu polichromiach. Nagrodę w imieniu miasta odebrał podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie Tadeusz Kwiatkowski, wiceprezydent Tarnowa.

Pasaż Odkryć, mieszczący się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy przy Rynku 4 w Tarnowie, jest miejscem, w którym odwiedzający, szczególnie uczniowie, mogą odkrywać nowoczesne technologie, a także poznawać ich związek z podstawowymi prawami nauki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Zapożyczenia i kalki językowe. Rozpoznasz rusycyzmy i germanizmy w języku polskim?

Pytanie 1 z 12
To jeden z najpopularniejszych rusycyzmów w języku polskim. Wskaż go:
Jadwiga Krowiak i Sara Kreis w Mam Talent wyginają się do hitu Sanah. Jurorzy zaniemówili!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE