Betlejem

i

Autor: Jadwiga Kozioł

Parking na Pl. Katedralnym zamienia się w małe Betlejem

2021-12-13 12:03

Jest już gospoda, dom piekarza, kowal czy dom Maryi. Małe Betlejem, które ma przypominać czasy Jezusa Chrystusa, buduje włoska wspólnota Cenacolo z Poręby Radlnej pod Tarnowem.

W małym Betlejem z czasów Jezusa Chrystusa są już gospoda, dom piekarza, kowal czy szopka. Wizualizacja ma przenieść przechodniów do betlejemskiej atmosfery. Będą tam wystawiane przez mieszkańców włoskiej wspólnoty Cenacolo jasełka. Będzie można je obejrzeć w 1. i 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia a także 1 i 6 stycznia o godz. 16. 30. To będzie okazja, żeby przybliżyć tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdobywając 7/10 możesz mówić o życiowym sukcesie

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych najwięcej razy wygrywał ligę NBA?

- To będzie okazja, żeby tę tajemnicę Bożego Narodzenia tak obrazowo przybliżyć tym, którzy będą przechodzić, żeby zobrazować tę historię, którą pewnie w większości znają. Wierzę, że też to wszystko pomoże głębiej przeżyć tajemnicę Bożego Narodzenia. Zabudowania mają nawiązywać do Betlejem, do którego przybyli Maryja z Józefem i nie znaleźli miejsca w gospodzie, a znaleźli w ubogiej stajence, gdzie narodził się Jezu Chrystus. Ta historia, która została przedstawiona przez Ewangelię, będzie przedstawiona na Placu Katedralnym w formie teatralnej - mówi ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]"

Świąteczne iluminacje w Muszynie