Letni Park Wodny w Mościcach

i

Autor: Wojciech Gardoń

Inwestycje w Tarnowie

Ostatnie prace przy Parku Wodnym w Tarnowie. Letnia pływalnia gotowa za kilkanaście dni

2023-06-07 12:44

Letni Park Wodny w Mościach zostanie oddany do użytku jeszcze w czerwcu. Jak zapewniają władze miasta, prace postępują i zakończą się w terminie. Jest to o tyle istotne, że w tym roku będzie to jedyna letnia pływalnia w Tarnowie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z Letniego Parku Wodnego w Mościcach będzie można korzystać już w te wakacje. Obiekt przy Arenie Jaskółka zastąpi basen na Marcince, który został zamknięty przez zły stan techniczny.

Tarnowski magistrat zapewnił, że w tym przypadku nie będzie żadnych opóźnień. Pływalnia powstaje zgodnie z harmonogramem i zostanie oddana w terminie.

– Prace przebiegają bardzo sprawnie i szybko. Pogoda nam sprzyja. Są już wykonane instalacje wewnętrzne, zamontowane są niecki stalowe itd. Tu jest kilka niecek basenowych. Mieszkańcom będziemy mogli zaproponować szereg atrakcji, w tym cztery bardzo duże zjeżdżalnie wodne, które będą najbardziej efektownym elementem tego obiektu. Będzie też dużo atrakcji dla małych mieszkańców, na przykład wodny plac zabaw. Tego czego nie mogliśmy do tej pory zaoferować tarnowianom, będzie gotowe już w tym sezonie – zapewnia Arkadiusz Marszałek, dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Otwarcie pływalni zbiegnie się w czasie z Igrzyskami Europejskimi. W planach było udostępnienie obiektu dopiero po zakończeniu zawodów, ponieważ miał on służyć jako zaplecze dla sportowców. Tak się jednak nie stanie, co oznacza, że Park Wodny będzie dostępny znacznie wcześniej.

– On będzie ogólnodostępny. Zabezpieczyliśmy zarówno miejsca parkingowe, jak i drogi dojścia do samego obiektu. Jak tylko będzie sprzyjająca pogoda, to Park Wodny będzie dodatkową atrakcją towarzyszącą Igrzyskom – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Obiekt czeka na zakończenie ostatnich prac i odbiory techniczne. Budowa kosztowała ponad 34 miliony złotych, z czego 25 mln pochodzi z budżetu państwa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które:
Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela = łapówka? #EwelinaPyta