Odbierała pieniądze od OSZUKIWANYCH seniorów. Tarnowska policja zatrzymała młodą kobietę

2021-11-30 13:00
Kobieta odbierała pieniądze od seniorów
Autor: congerdesign/Pixabay/cc0 Kobieta odbierała pieniądze od seniorów

Niezwykle trudno jest namierzyć podejrzanych w tych sprawach. Tarnowska policja zatrzymała 19-latkę z Wrocławia, która była członkiem grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od osób starszych. Jak na razie usłyszała dwa zarzuty za przestępstwa, w wyniku których poszkodowani stracili ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Podejrzana działała w zorganizowanej grupie przestępczej

Tarnowscy policjanci wpadli na trop młodej mieszkanki Dolnego Śląska po serii oszustw i ich usiłowań, do której doszło w mieście na początku listopada 2021 roku. Wówczas wśród ofiar znalazły się dwie panie w wieku 86 i 87 lat. Jedna z kobiet oddała gotówkę zupełnie obcej kobiecie, a druga wyrzuciła pieniądze przez okno. Podejrzana 19-latka ma mieć związek z obiema sprawami. Wpadła dzięki mozolnej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

- Prowadzone przez kryminalnych działania i analiza zebranych materiałów pozwoliły na ustalenia schematu przestępstwa. Zatrzymana 19-latka współpracując z innymi osobami, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne po to, by niemalże natychmiast być w miejscu, gdzie zostaną wyrzucone lub odłożone pakunki z pozostawioną gotówką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych przekazanych przez pokrzywdzonych z Tarnowa - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Pieniędzy niestety nie udało się odzyskać. Śledztwo trwa, poszukiwani są pozostali członkowie grupy. Natomiast 19-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Tarnowscy policjanci szukają nie tylko przestępców, ale również osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. BANALNE pytania z Milionerów. Nawet dziecko zna odpowiedź. Ale... czy na pewno?

Pytanie 1 z 10
Na akord można:
W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”