Odbierała pieniądze od OSZUKIWANYCH seniorów. Tarnowska policja zatrzymała młodą kobietę

2021-11-30 13:00
Kobieta odbierała pieniądze od seniorów
Autor: congerdesign/Pixabay/cc0 Kobieta odbierała pieniądze od seniorów

Niezwykle trudno jest namierzyć podejrzanych w tych sprawach. Tarnowska policja zatrzymała 19-latkę z Wrocławia, która była członkiem grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od osób starszych. Jak na razie usłyszała dwa zarzuty za przestępstwa, w wyniku których poszkodowani stracili ponad pięćdziesiąt tysięcy złotych.

Podejrzana działała w zorganizowanej grupie przestępczej

Tarnowscy policjanci wpadli na trop młodej mieszkanki Dolnego Śląska po serii oszustw i ich usiłowań, do której doszło w mieście na początku listopada 2021 roku. Wówczas wśród ofiar znalazły się dwie panie w wieku 86 i 87 lat. Jedna z kobiet oddała gotówkę zupełnie obcej kobiecie, a druga wyrzuciła pieniądze przez okno. Podejrzana 19-latka ma mieć związek z obiema sprawami. Wpadła dzięki mozolnej pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

- Prowadzone przez kryminalnych działania i analiza zebranych materiałów pozwoliły na ustalenia schematu przestępstwa. Zatrzymana 19-latka współpracując z innymi osobami, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne po to, by niemalże natychmiast być w miejscu, gdzie zostaną wyrzucone lub odłożone pakunki z pozostawioną gotówką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych przekazanych przez pokrzywdzonych z Tarnowa - powiedział asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Pieniędzy niestety nie udało się odzyskać. Śledztwo trwa, poszukiwani są pozostali członkowie grupy. Natomiast 19-latka najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Tarnowscy policjanci szukają nie tylko przestępców, ale również osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. BANALNE pytania z Milionerów. Nawet dziecko zna odpowiedź. Ale... czy na pewno?

Pytanie 1 z 10
Na akord można:
W Sądzie Rejonowym w Białymstoku ruszył proces oszustów działających metodą „na policjanta”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE