Od dziś Akademia Nauk Stosowanych. PWSZ w Tarnowie zmienia nazwę

2022-03-01 11:19
PWSZ Akademią Nauk Stosowanych
Autor: Justyna Świderska PWSZ od dziś jest Akademią Nauk Stosowanych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie oficjalnie zmienia nazwę. Największa i najstarsza tarnowska uczelnia pozytywnie przeszła procedurę weryfikacyjną i uzyskała zgodę ministerstwa na zmianę statusu. Od 1 marca 2022 roku jest już Akademią Nauk Stosowanych.

Uczelnia otwiera nowy rozdział. Od 1 marca 2022 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie jest już Akademią Nauk Stosowanych. Najstarsza i jedyna tarnowska Uczelnia publiczna znalazła się tym samym w gronie sześciu szkół wyższych, które jako pierwsze skorzystały z szansy i spełniły wszystkie wymagania aby stać się Akademią.

- To wielka radość, ale i nie mniejsze zobowiązanie. Zmiana statusu oznacza możliwość prowadzenia kierunków nauczycielskich bez konieczności posiadania tak zwanych patronów, czyli innych uczelni. To pozwoli wzbogacić ofertę naszej uczelni o kolejne kierunki. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem wniosków dotyczących uruchomienia kierunków Psychologia i Prawo – tłumaczy Małgorzata Kołpa, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce

Zmianę jako pierwsi odczują studenci, którzy zaplanowali obrony prac dyplomowych po 1 marca. Oni otrzymają już zupełnie nowe dyplomy z nazwą Akademii Nauk Stosowanych. Obecnie uczelnia kształci około czterech tysięcy studentów.

Wraz ze zmianą statusu i nazwy, zaczyna obowiązywać nowe logo i cała identyfikacja wizualna uczelni. Powstała w wyniku współpracy dwojga projektantów z Wydziału Sztuki tarnowskiej uczelni: Joanny Tyborowskiej i Bartłomieja Bałuta. Logotyp uczelni to znak żółto-niebieskiego drogowskazu, czyli w barwach nawiązujących do herbu Tarnowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Legendarne polskie zespoły muzyczne. Znasz ich nazwy i największe hity?

Pytanie 1 z 12
Legendarny polski zespół muzyczny, który założył i w którym przez wiele śpiewał Krzysztof Cugowski, to Budka…?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE