Komisariat na ŚWIĘTO POLICJI. Zobaczcie nową siedzibę policjantów z Wojnicza [ZDJĘCIA]

2022-07-28 13:30

103. rocznicą powołania Policji Państwowej tarnowscy policjanci świętują w Wojniczu. Tam, 28 lipca podczas obchodów oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę Komisariatu Policji. Budowa i wyposażenie obiektu kosztowały podatników około 6 mln zł. Zobaczcie w jakich warunkach będą pracować tamtejsi funkcjonariusze.

Nowa siedziba na święto tarnowskiej policji

Nowy budynek przy ul. Tarnowskiej 71 w Wojniczu ma ponad 350 m2. Znajduje się u zbiegu drogi krajowej nr 94 z południową obwodnicą miasta. Wewnątrz jest kilkadziesiąt pomieszczeń, w tym biura, pokój daktyloskopowania, sala narad, składnica akt, szatnie, czy pomieszczenia socjalne. Na działce przekazanej przez lokalny samorząd znalazło się też miejsce na garaże i dwa niewielkie pomieszczenia gospodarcze.

Siedziba przy ulicy Jagiellońskiej, w której do tej pory stacjonowali mundurowi to niewielki budynek w centrum miasta. Musiało się tam zmieścić 20 funkcjonariuszy oraz ich klienci. Załatwiający tam jakąkolwiek sprawę, nie mogli liczyć na dyskrecję. Teraz ma się to zmienić.

- Mamy naprawdę nowoczesny komisariat, myślę że wyposażony najlepiej w powiecie tarnowskim. Pod względem technicznym, jak i pod kątem sprzętu. Przenosimy się tu z małego budynku z 1905 roku. Praca tam też miała swój urok, ale zyskaliśmy doskonałe warunki do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Komisariat jest ulokowany zaraz przy skrzyżowaniu południowej obwodnicy Wojnicza z drogą krajową nr 94. Nasi klienci będą mieli ułatwiony dostęp do nas - zauważa komisarz Marek Ptak, Komendant Komisariatu Policji w Wojniczu.

Przypomnijmy, budowa nowego komisariatu policji w Wojniczu rozpoczęła się w 2020 roku. Prace budowlane oraz wyposażenie obiektu kosztowało ok. 6 mln zł. Zadanie finansuje Komenda Główna Policji. Gmina Wojnicz przekazała na ten cel działkę budowlaną i sfinansowała projekt. Komisariat rozpocznie normalną działalność w piątek, 29 lipca.

W trakcie uroczystości w Wojniczu kilkudziesięciu policjantów otrzymało wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych i resortowych tj. Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę, Srebrne i Brązowe Medale za zasługi dla Policji oraz awanse w stopniach służbowych. Mieszkańcom zaprezentowano też sprzęt policyjny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Szukamy imion i nazwisk na mapie świata

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij nazwę państwa. Wyspy Świętego ... i Książęca
Policyjny dron ścigał sprawców podpalenia.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE