Nieciecza: NAGŁY zwrot akcji. Michał Probierz ZREZYGNOWAŁ

2022-01-10 7:30
Michał Probierz
Autor: Bruk-Bet Termalica Nieciecza Michał Probierz był trenerem Słoni przez 2 dni

To najkrótsza kariera trenerska w historii kluby z Niecieczy. 6 stycznia Bruk-Bet Termalica ogłosił zatrudnienie Michała Probierza jako trenera pierwszej drużyny, którą czeka walka o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Dwa dni później pojawił się kolejny komunikat, potwierdzający że nowy szkoleniowiec zrezygnował.

Krótka kariera Probierza w Niecieczy

Przygoda Michała Probierza z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza trwała zaledwie dwa dni. Tyle czasu upłynęło od podpisania umowy z następcą Mariusza Lewandowskiego, do rezygnacji z obowiązków przez zatrudnionego dopiero szkoleniowca. Z informacji Przeglądu Sportowego wynikało że były trener Cracovii chciał mieć większy wpływ na zatrudnianie zawodników. Gdy uznał że ten warunek nie zostanie spełniony - zrezygnował.

– Kompletnie inne były ustalenia przy podpisywaniu umowy. Chciał i był gotowy pomóc klubowi, pieniądze były sprawą drugorzędną. Ale poczuł się bardzo rozczarowany, jeśli chodzi o transfery. Jeśli tak to wyglądało na początku pracy, strach pomyśleć, bo byłoby dalej – informuje „Przegląd Sportowy” powołując się na rozmowę z osobą z otoczenia trenera.

Kto zostanie trenerem Słoni?

Michał Probierz po raz pierwszy miał się spotkać z zawodnikami właśnie 8 stycznia. Zamiast tego o godzinie 1.00 w nocy drogą mailową poinformował zarząd klubu że chce rozwiązać podpisaną dwa dni wcześniej umowę. Słonie rozpoczęły przygotowania do walki o utrzymanie pod kierunkiem Waldemara Piątka, na co dzień trenera bramkarzy. Władze klubu natomiast szukają kolejnego kandydata, który podejmie się ratowania ekstraklasy w Niecieczy.

- Jak wiadomo, nie doszło nawet do spotkania z zawodnikami. Przedstawione przez trenera uzasadnienie nie posiada merytorycznych podstaw. Klub dotrzymał wszystkich ustaleń wynikających z umowy. Zaskoczeni decyzją trenera są również sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz kibice. Decyzja o rezygnacji trenera z misji utrzymania pierwszej drużyny Klubu w Ekstraklasie powoduje zakłócenie i straty w przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, ponieważ wszystkie działania podporządkowane były trenerowi. Obecnie jednak koncentrujemy się na wyłonieniu trenera, który zwiąże się z klubem na ten i kolejny sezon oraz podejmie zadanie utrzymania drużyny w Ekstraklasie - czytamy w komunikacie zarządu Bruk-Betu Termalici Nieciecza.

Słonie do ligowej rywalizacji powrócą w piątek, 4 lutego. Na stadionie w Niecieczy o godzinie 18:00 piłkarze Bruk-Betu Termalici podejmą Jagiellonię Białystok. Wiąż nie wiadomo, kto będzie wtedy trenerem "pomarańczowych".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?
Teść strzelał do Antka Królikowskiego! Szokujące nagranie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE