Nie przychodź, jeśli nie musisz! Chorują urzędnicy Wydziału Komunikacji [AUDIO]

2021-03-10 8:00
Kierowca
Autor: Skica911/Pixabay/cc0 Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Z utrudnieniami muszą się liczyć osoby, które mają załatwienia w Wydziale Komunikacji tarnowskiego Urzędu Miasta. Z powodu choroby oraz kwarantanny szeregu pracowników, wydział musiał ograniczyć osobiste wizyty klientów. Wydłużył się również czas załatwiania zgłaszanych spraw. Niestety, nie da się tego usprawnić. Jak długo potrwają ograniczenia?

Zarówno Covid 19, jak i sezonowe choroby znacząco przerzedziły kadrę zatrudnionych w Wydziale Komunikacji tarnowskiego magistratu. Szereg urzędników musi odbyć obowiązkową kwarantannę, albo poczekać aż objawy chorobowe miną i będą mogli wrócić do codziennych obowiązków. Na razie przebywają na zwolnieniach lekarskich. Z tego powodu pozostali urzędnicy zaapelowali do mieszkańców, aby osobiste wizyty w Wydziale ograniczyć do tych niezbędnie koniecznych. Najlepiej natomiast do załatwień wykorzystywać w najbliższym czasie drogę elektroniczną, z której można korzystać bez wychodzenia z domu.

POSŁUCHAJ: O utrudnieniach w Wydziale Komunikacji mówi Ireneusz Kutrzuba, rzecznik prezydenta Tarnowa

- Braki kadrowe sprawiły, że wydłużył się czas załatwiania spraw. Teraz wizyty są umawiane nawet z trzydniowym poślizgiem, podczas gdy wcześniej sprawa zgłoszona rano mogła być załatwiana tego samego dnia wczesnym popołudniem. Dlatego przez jakiś czas lepiej się wstrzymać z odwiedzinami albo przychodzić tylko w sytuacji koniecznej. Na stronie tarnow.pl w zakładce eUrząd można też znaleźć listę tematów, które można załatwić, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem Internetu – tłumaczy Ireneusz Kutrzuba z tarnowskiego magistratu.

Skwer Kościuszki bez okrętu ORP Błyskawica. Jednostkę czeka trzymiesięczny remont

I dodaje, że w przypadku Wydziału Komunikacji chwilowa nieobecność pracowników spowodowana chorobą lub kwarantanną to prawdziwy problem. Nie ma bowiem możliwości przesunięcia do wydziału pracowników z innych stanowisk. Muszą oni mieć specjalne upoważnienia i certyfikaty dostępu do Ogólnopolskiego Systemu Ewidencji Pojazdów, CEPIK-u i dlatego nie można ich tak łatwo zastąpić innymi urzędnikami.

Trudna sytuacja może potrwać około 10 dni, do dwóch tygodni. Ireneusz Kutrzuba ma nadzieję, że w tym czasie pracownicy skończą chorować i odbywać kwarantannę i zaczną systematycznie wracać do pracy, co z pewnością usprawni obsługę klientów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE