Musisz kupić bilet. Rusza akcja TCK „Mam kulturę. Tarnów 2021” [AUDIO]

2021-06-15 14:11
Amfiteatr Letni Tarnów
Autor: Justyna Świderska W piątkowy wieczór Amfitetar Letni wypełni muzyka rockowa

Już nie darmowe, ale biletowane. Od tego sezonu za udział w imprezach organizowanych przez Tarnowskie Centrum Kultury trzeba będzie płacić. Kwoty mają się wahać od symbolicznych do wyższych, w zależności od rangi wydarzenia i zaproszonych artystów. Wszystko to w ramach akcji partycypacji pod hasłem „Mam Kulturę”. To sposób na walkę z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19.

Dla niektórych widzów i słuchaczy to może być zaskoczenie. Dostępne dotychczas za darmo wydarzenia, organizowane przez Tarnowskie Centrum Kultury, będą od tego sezonu płatne. To reakcja instytucji na kryzys, jaki wywołała pandemia COVID-19 i związane z nią ograniczenia. Przez wiele miesięcy organizowanie imprez było niemożliwe, zniknęły więc wpływy z biletów, co w efekcie bardzo niekorzystnie odbiło się na finansach TCK. Od czerwca ponownie, chociaż nadal z zachowaniem zasad sanitarnych, można organizować pokazy, koncerty i wystawy. Tym razem jednak chętni do udziału w tych wydarzeniach będą musieli kupić bilety. Dlaczego?

Bijatyka w bydgoskim autobusie. Poszło o brak maseczki

- Czasy są trudne. Wiele miesięcy zamknięcia spowodowało, że nasz budżet na ten rok jest zdecydowanie mniejszy, niż w poprzednim roku. To z kolei powoduje, że brakuje środków na organizowanie ciekawych wydarzeń, zapraszanie liczących się artystów. A przecież wszyscy, którzy są już spragnieni kontaktu z kulturą liczą na to, że te propozycje będą ambitne. Dlatego po raz kolejny ruszamy z akcją „Mam Kulturę”. W ubiegłym roku to był pilotaż, teraz wracamy do tego pomysłu. Zależy nam na świadomym udziale w kulturze. Będziemy sprzedawać bilety na wydarzenia organizowane przez TCK i liczymy na zrozumienie odbiorców. Symboliczne kwoty wstępu na koncerty i spotkania umożliwią nam wypełnienie kalendarza imprez jeszcze bardziej, zanim skończy się letni czas – wyjaśnia Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.

POSŁUCHAJ: O akcji "Mam Kulturę" mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK

Dodatkowo, widzowie którzy zakupią bilety wstępu na wydarzenia organizowane przez TCK, będą otrzymywać silikonowe opaski. Bransoletki w kolorze białym, żółtym, popielatym, granatowym albo czarnym, opatrzone są napisem MAM KULTURĘ. TARNÓW 2021. Zgodnie z zamysłem inicjatorów ma to być nie tylko dodatek do zakupionego biletu, ale również symbol poparcia akcji i wspierania kultury.

Tymczasem na pierwszą imprezę Tarnowskie Centrum Kultury zaprosi już w piątek (18 czerwca) do Amfiteatru Letniego. Na scenie przy ulicy Kopernika zaprezentują się muzycy ze Studia Rocka Pawła Mazura. Nie zabraknie solistek: Gabrieli Nawój, Aleksandry Radwańskiej, Łucji Kani, Kingi Zyguły, Patrycji Zegar, Julii Talarczyk oraz Filipa Dyka. W ich interpretacji usłyszycie największe przeboje muzyki rozrywkowej i rockowej ostatnich dekad. Piątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Impreza będzie się odbywała we wciąż obowiązujących restrykcjach sanitarnych, dlatego liczba widzów w Amfiteatrze Letnim będzie limitowana, maksymalnie do 250 osób. Trzeba będzie zachować dystans, ale nie obowiązuje już obowiązek noszenia maseczek ochronnych i zakaz spożywania posiłków w trakcie wydarzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Wembley i inne słynne stadiony. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?

Pytanie 1 z 10
Jaki stadion jest widoczny na zdjęciu?
QUIZ. Wembley, San Siro, Camp Nou i inne. Rozpoznasz te stadiony? Kto na nich gra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE