Można składać wnioski o DODATEK WĘGLOWY. Mieszkańcy Tarnowa zrobią to jednak PÓŹNIEJ

2022-08-18 12:53
W Tarnowie wnioski o dodatek węglowy będą przyjmowane później
Autor: Pixabay

Od 17 sierpnia można się starać o przyznanie dodatku węglowego. Mowa o 3 tysiącach złotych wsparcia dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. W Tarnowie przyjmowaniem wniosków zajmuje się Centrum Usług Społecznych. Jednak mieszkańcy mogą je składać dopiero od 26 sierpnia.

W całej Polsce rozpoczęło się już składanie wniosków o przyznanie dodatku węglowego. Wsparcie wynosi 3 tysiące złotych i przysługuje wszystkim gospodarstwom, które są ogrzewane węglem albo paliwem węglopochodnym.

Mieszkańcy Tarnowa będą mogli się o nie ubiegać w Centrum Usług Społecznych przy ul. Brodzińskiego14. Jednak zrobią to nieco później, niż zakłada oficjalny termin. Dla nich przyjmowanie wniosków rozpocznie się dopiero 26 sierpnia. Jak podaje Urząd Miasta Tarnowa, wiąże się to z koniecznymi zmianami w statucie CUS, które muszą być zatwierdzone przez radnych miejskich.

Kto może się ubiegać?

W przypadku ubiegania się o dodatek węglowy nie są brane pod uwagę kryteria dochodowe. Przysługuje on również osobom, które już zdążyły zaopatrzyć się w węgiel. O przyznanie wsparcia mogą się starać gospodarstwa jedno- lub wieloosobowe ogrzewane przez:

  • kocioł,
  • kominek,
  • koze,
  • piecokuchnię,
  • ogrzewacz powietrza,
  • trzon kuchenny,
  • kuchnię węglowę,
  • piec kaflowy.

Wspomniane źródła ogrzewania muszą być opalane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, które zawierają co najmniej 85% węgla kamiennego. Oprócz tego powinny być zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Kiedy wypłata świadczeń?

O dodatek węglowy można się ubiegać najpóźniej do 30 listopada. Mieszkańcy mogą to zrobić nie tylko osobiście, ale też listownie. Do ich dyspozycji pozostaje również platforma ePUAP. O tym, czy świadczenie zostało im przyznane, dowiedzą się drogą mailową. Natomiast pieniądze będą wypłacane na podane przez nich rachunki bankowe w ciągu 30 dni od złożenia wniosku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Znasz te marki aut?

Pytanie 1 z 10
Rimac to marka supersamochodów...
Gorzów: Pijany kierowca niemal staranował pieszego!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE