Można się sprawdzić! PubQuiz - drużynowy konkurs wiedzy w Tarnowie [AUDIO]

2020-03-02 15:27
PubQuiz
Autor: Piotr Solecki - Stowarzyszenie Przepraszam PubQuiz - nowa zabawa drużynowa, w której sprawdzisz swoją wiedzę

To coś na wzór popularnych teleturniejów. Przyda się wiedza z różnych dziedzin, na przykład kino, sport, geografia, muzyka czy media. Ważne, że startuje i odpowiada się drużynowo. Ekipa może liczyć od dwóch do nawet kilkudziesięciu członków. Nie ma wstępnych eliminacji, a najlepsi mogą liczyć na nagrody.

Ta forma rozrywki dopiero zdobywa popularność w Tarnowie. Może być świetnym sposobem sprawdzenia wiedzy i spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Standardowy Quiz składa się z dziewięciu kategorii po pięć pytań. Pomiędzy każdym pytaniem jest czas (około 2 - 3 min) na zastanowienie się nad odpowiedzią, a pomiędzy rundami dłuższa 5-minutowa przerwa. Każda kategoria dotyczy innej dziedziny wiedzy.

- Mamy jednego eksperta, który opracowuje zestawy pytań na każdą edycję quizu. Rywalizacja bywa zacięta, zawodnicy potrafią się spierać o szczegóły odpowiedzi – mówi pomysłodawca i organizator PubQuizów w Tarnowie - Piotr Solecki. - Po zakończeniu głównej części Quizu, przeprowadzana jest dogrywka. Biorą w niej udział wszystkie drużyny, a zespół który jest najbliżej odpowiedzi prawidłowej, wygrywa – dodaje.

Posłuchaj organizatora PubQuizów - Piotra Soleckiego

Przydaje się wiedza z wielu różnych dziedzin. W kategorii wiedza ogólna pytania dotyczyć mogą seriali telewizyjnych, sportu, polityki, wydarzeń ostatniego tygodnia. W kategorii obrazy drużyna dostaje kartę z wizerunkiem celebryty, którego należy rozpoznać. W muzyce natomiast trzeba podać tytuł utworu po kilku taktach. Na najlepszych uczestników czekają nagrody.

PubQuizy w Stowarzyszeniu Przepraszam przy Rynku 9 w Tarnowie odbywają się cyklicznie – w każdy wtorek o 20:00. Nie trzeba się zapisywać, ale warto zarezerwować stolik dla swojej drużyny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE