Mościce z dawnych lat. Podziel się zdjęciami z rodzinnego archiwum

2021-02-18 10:38 Łukasz Grygiel
Mościce z dawnych lat - poszukiwane wspomnienia
Autor: Archiwum Centrum Sztuki Mościce z lat 1972 - 1990 /csm.tarnow.pl

Mościce obchodzić będą niebawem 91-lecie istnienia. Przy tej okazji poszukiwane są wspomnienia z tej najstarszej dzielnic Tarnowa Chodzi o zdjęcia, ale też o ludzi, którzy zapadli w pamięć. Ważne są wydarzenia, które okazały się ważne dla mieszkańców i o miejsca, które już nie istnieją.

Dzięki archiwalnym i niepublikowanym wcześniej zdjęciom i wspomnieniom będzie można przenieść się do Mościc z dawnych lat i pokazać wyjątkowość tego miejsca.

- Zależy nam na życiu i wspomnieniach całej dzielnicy przyfabrycznej, zakładowej. Chcemy pokazać codzienne życie tamtejszych mieszkańców. Zależy nam na wszelakich archiwach fotograficznych. Będziemy chcieli je zdigitalizować, tak by móc je pokazać kolejnym pokoleniom – mówi Maciej Aleksander, zastępca dyrektora Centrum Sztuki Mościce.

Poszukiwane są zdjęcia ukazujące dawne wydarzenia, place budowy, życie sąsiedzkie, zabawy, zajęcia dzieci i dorosłych.

- Mościce od dawien dawna są postrzegane, jako niezależna dzielnica. Ma ona bardzo bogatą historię, którą warto pokazać. Jeśli to nie zadbamy to szkoda byłoby, aby taka historia i tradycja przepadły – dodaje Maciej Aleksander.

Jak można podzielić się swoimi wspomnieniami? Przyjść do Centrum Sztuki Mościce lub skorzystać z formularza on-line. Po szczegóły zajrzyjcie >>TUTAJ<<<

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Blokada ulicy w Tarnowie "Stop podwyżkom za śmieci"