Mościce potrzebują nowego lodowiska. Czy znajdą się pieniądze na kolejny obiekt? [AUDIO]

2020-03-04 11:41
Lodowisko w Mościcach
Autor: Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Lodowisko w Mościcach

Zbliża się śmierć techniczna wykorzystywanych tam urządzeń. Jeśli w najbliższych latach nie uda się zmodernizować i zadaszyć tego obiektu w Tarnowie pozostanie jedno lodowisko. Ślizgawka w Mościcach cieszyłaby się większym zainteresowaniem, ale jest zbyt zależna od warunków atmosferycznych.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczyna prace nad koncepcją zagospodarowania terenu pływalni letniej w Mościcach. Ta jak już informowaliśmy ze względu na stan techniczny nie będzie dalej wykorzystywana. Ma się tam znaleźć miejsce także dla sezonowej ślizgawki, która miałaby zastąpić wyeksploatowany i kosztowny obiekt przy ulicy Traugutta.

- Rozmawiamy już o nowej koncepcji czy też powrocie do pomysłu odnowienia tego lodowiska i postawienia go w nieco innym miejscu na Traugutta – mówi dyrektor TOSiR Andrzej Wyrobiec. Tak aby ułatwić dostęp do niego z parkingu Areny Jaskółka. Nowe lodowisko powinno być zadaszone i mieć na stałe zaplecze techniczne. Koszt stawiania tych kontenerów i całej tymczasowej infrastruktury jest bardzo znaczący.

Według wstępnych szacunków budowa nowego sezonowego lodowiska w Mościcach mogłaby kosztować nawet milion osiemset tysięcy złotych. Zakup nowoczesnego agregata to wydatek rzędu 600 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć budowę zadaszenia i infrastruktury.

Tymczasem koszt funkcjonowania obu lodowisk w zakończonym właśnie sezonie zamknie się w kwocie 800 tysięcy złotych, z czego połowę pokryją wpływy z biletów. Mimo łagodnej zimy frekwencja utrzymała się na poziomie z poprzednich lat. 52 tysiące osób odwiedziło lodowiska Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wojska Polskiego oraz Traugutta. Zdecydowana większość, bo aż 45 tysięcy wybrało zadaszoną ślizgawkę.

Posłuchaj. Zakończony właśnie sezon zimowy podsumowuje dyrektor TOSiR Andrzej Wyrobiec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE