Autobus MPK Tarnów

i

Autor: Radio ESKA

Młodzi radni chcą przywrócenia kursów autobusów MKP do gmin. Spotkali się z prezydentem Tarnowa

2022-10-07 11:46

Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie chce przywrócenia kursów autobusów miejskich do ościennych samorządów. Młodzi radni poruszyli ten temat podczas spotkania z prezydentem Romanem Ciepielą i jego zastępczynią Bogumiłą Porębską, które odbyło się na początku tego tygodnia.

Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie powalczy o wspólną komunikację dla Tarnowa i gmin

Spotkanie przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miejskiej z prezydentem Romanem Ciepielą i wiceprezydent Bogumiłą Porębską było poświęcone „Strategii Rozwoju Miasta – Tarnów 2030”. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Tomasz Kowalski zwrócił uwagę na niezwykle istotną rolę wspólnej komunikacji autobusowej z ościennymi gminami. Jego zdaniem powinna odbyć się na ten temat debata.

– We wtorek wraz z grupą radnych odbyłem spotkanie z Prezydentem Miasta Tarnowa. Głównym tematem rozmowy była „Strategia rozwoju Miasta – Tarnów 2030”. Poruszyliśmy także kwestię organizacji transportu publicznego w naszym regionie. Ja i moi współpracownicy traktujemy tę sprawę w sposób priorytetowy. Dzisiejszy model funkcjonowania połączeń autobusowych jest bardzo trudny, szczególnie dla młodych ludzi, którzy stanowią największą część pasażerów komunikacji zbiorowej. Sądzę, że obecne rozwiązania nas uwsteczniają – mówi Tomasz Kowalski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.

Tomasz Kowalski zapowiedział, że Młodzieżowa Rada Miejska podejmie prace nad przygotowaniem rozwiązania, dotyczącego przywrócenia wspólnej komunikacji autobusowej dla Tarnowa i sąsiednich samorządów.

– Powinnością i obowiązkiem Młodzieżowej Rady Miejskiej jest troska o młodzież, która mieszka w Tarnowie, ale także o młodych ludzi, którzy są związani z naszym miastem, choćby poprzez podejmowanie nauki w tarnowskich szkołach. Posiadamy mandat społeczny, aby być głosem młodych mieszkańców naszego regionu w tej sprawie. Rozmawiamy z naszymi rówieśnikami, rozmawiamy także z przedstawicielami samorządów uczniowskich. Próbujemy podsuwać pewne rozwiązania. Być może, jeżeli będzie wola stron, zorganizujemy debatę z udziałem Prezydenta Miasta i Wójta Gminy Tarnów. Chcemy usłyszeć ich plany i pomysły w tym zakresie – podkreśla Tomasz Kowalski.

Przypomnijmy, że na początku 2021 roku autobusy MPK przestały wyjeżdżać na drogi gminne. Miało to związek z wypowiedzeniem ościennym samorządom umowy na wspólną komunikację zbiorową przez prezydenta Tarnowa.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ PRL: Co można było kupić w Pewexie? Ile to kosztowało?

Pytanie 1 z 9
Cenę reklamówki z Pewexu zdradzały słowa piosenki „Ragazzo da Napoli”:
Jak ogrzewać dom energią elektryczną? 7 sposobów. Z węgla na prąd
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE