Melsztyn: W wiejskiej świetlicy powstanie punkt informacji turystycznej

2021-04-07 11:26
Melsztyn: W wiejskiej świetlicy powstanie punkt informacji turystycznej
Autor: www.zakliczyn.pl Ulica Mickiewicza w Zakliczynie

1 mln 250 tys. zł dla Zakliczyna. Pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wykorzystane zostaną na budowę świetlicy w Melsztynie, która pełnić będzie jednocześnie funkcję punktu informacji turystycznej. To jednak nie koniec inwestycji.

Z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Zakliczyn otrzymała 1 mln 250 tys. zł. Pieniądze wykorzystane zostaną na budowę budynku świetlicy wiejskiej w Melsztynie. Będzie ona pełnić będzie jednocześnie funkcję punktu informacji turystycznej.

- Do budynku doprowadzone zostaną instalacje – wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa i elektryczna. Ten obiekt będzie przystanią dla turystów odwiedzających odbudowywany zamek, a także miejscem spotkań mieszkańców Melsztyna oraz całej gminy. Zagospodarowany zostanie ponadto teren wokół budynku – mówi burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

POSŁUCHAJ. MÓWI DAWID CHROBAK

450 tys. zł z rządowego funduszu wesprze natomiast budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej w Zakliczynie. Wszystko to w kierunku Bieśnika.

- Odcinek o długości przeszło 1 km ułatwi rowerzystom dojazd m.in. połączy się ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej w stronę miejscowości Stróże oraz w kierunku północnym do centrum Zakliczyna i do trasy EuroVelo (odcinek Czchów Zapora – Lusławice – dodaje Dawid Chrobak.

Łącznie, podczas trzech edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Zakliczyn pozyskała przeszło 11 mln zł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl