Maseczki z dostawą do domu. Policjanci rozdają je tarnowskim seniorom

2020-04-21 12:02 Justyna Świderska
Maseczki_policja
Autor: KMP Tarnów W akcję dystrybucji maseczek angażują się tarnowscy policjanci

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Aby ułatwić tarnowianom dostęp do maseczek Urząd Miasta zakupił 60 tysięcy sztuk tych środków ochrony. Około 13 tysięcy z nich ma trafić do tarnowskich seniorów, osób które ukończyły 70 lat. W dystrybucji maseczek pomagają wolontariusze z rad osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe, strażnicy miejscy i policjanci.

Jeszcze przed świętami policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi odwiedzali mieszkańców Strusiny, Rzędzina, Chyszowa, Gumnisk i Zabłocia. Mieszkającym tam seniorom rozdali w sumie pół tysiąca maseczek ochronnych.

W poniedziałek 20 kwietnia mundurowi otrzymali kolejną partię kilkuset maseczek. Podobnie jak poprzednio, dostarczą je bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców. Przy okazji przypominają, że maseczki przekazywane są bezpłatnie, a samo przekazanie odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W walkę z koronawirusem angażują się też funkcjonariusze tarnowskiej Straży Miejskiej. W kilku punktach miasta rozdawali już maseczki ochronne, szyte przez wolontariuszy w ramach akcji „Maski dla Tarnowa.